Outward miał premierę 26 marca 2019 roku i był jednym z ciekawszych produkcji dla fanów gatunku RPG. Coraz częściej gracze zwiedzali magiczny świat Aurai. Dziś wydawca oraz twórcy poinformowali, że 20 miesięcy od premiery gry świętują sukces w postaci przekroczenia miliona sprzedanych kopii. Zdradzono również nowe szczegóły drugiego DLC pod tytułem Trzej Bracia.
Mario Gerhold, International Marketing Director w Koch Media, skomentował to ogłoszenie:

„Dzisiejsi gracze chętniej niż kiedykolwiek podejmują wyzwania w trudnych erpegach i zanurzają się w ich głębokie, bogate światy. Outward to doskonały przykład takiej właśnie gry, która jest nie tylko świetną zabawą, ale także zachęca do tworzenia emocjonalnych więzi u graczy - zarówno tych grających solo, jak i wspólnie z drugą osobą - z ich postaciami. Outward zapewnia mile widzianą w dzisiejszych czasach ucieczkę od rzeczywistości do fascynujących krain fantasy"

Guillaume Boucher-Vidal, CEO w Nine Dots, dodał, że:

„Trudno jest znaleźć odpowiednie słowa, gdy dzieje się coś, co wydawało się niemożliwe. Po mniej entuzjastycznym przyjęciu naszych dwóch poprzednich gier miałem bardzo ostrożne oczekiwania i myślałem, że sprzedaż już 100.000 kopii będzie świetnym wynikiem. Dostarczyć do graczy aż dziesięć razy tyle egzemplarzy Outward to... jest wręcz surrealistyczne. Outward nie było od początku grą idealną - włożyliśmy w nią dużo serca, ale mieliśmy bardzo mało środków do dyspozycji. Teraz mamy doświadczenie, fanów i więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej. Jaram się na samą myśl o tym, co będzie dalej”.


Dodatek Outward Trzej Bracia pojawi się w sprzedaży na PC już 15 grudnia, a na PlayStation 4 oraz Xbox One na początku przyszłego roku.