Chociaż ostatnie lata nie są szczególnie udane dla serii stworzonej przez Hideo Kojimę to Konami nie pozwala zapomnieć o swojej flagowej marce. Właśnie na platformę GOG.com trafiły gry, które zapoczątkowały całe uniwersum w 1987 r. 

Pierwszą produkcją dostępną na platformie Polaków jest Metal Gear. To właśnie dzięki niej poznajemy Solid Snake'a, który otrzymuje zadanie zniszczenia tytułowego chodzącego czołgu, zdolnego do wystrzeliwania głowić nuklearnych z dowolnego miejsca na ziemi. Gra pierwotnie zadebiutowała na MSX2, NES, Commodore 64 i komputerach z systemem MS-DOS.



Następny w kolejce jest tytuł, który zredefiniował gatunek skradanek, czyli Metal Gear Solid z 1998 r. Jako Solid Snake gracz rusza na misję zinfiltrowania kompleksu zajmującego się produkcją broni nuklearnych celem powstrzymania terrorystycznego zagrożenia ze strony FOXHOUND, byłej jednostki sił specjalnych.



Ostatni w zestawieniu jest Metal Gear Solid 2: Substance z 2002 r. Jest to rozszerzona wersja gry Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty. Zawiera ona kilka nowych trybów i atrakcje, które były dostępne w pierwotnym wydaniu wersji europejskiej jak możliwość ponownej walki z bossami czy oglądania cutscenek i manipulowania bohaterami.



Jednak to nie wszystko, ponieważ Konami dorzuciło pakiet gier retro — Konami Collector's Series: Castlevania & Contra. W jego skład wchodzi 5 ośmiobitowych gier:  Castlevania, Castlevania II: Simon's Quest, Castlevania III: Dracula's Curse, Contra i Super C.