Polskie studio The Dust, które ulokowane jest we Wrocławiu, od dwóch lat pracuje nad nową grą Ja, Inkwizytor na podstawie cyklu opowiadań Jacka Piekary o tym samym tytule. Ma to być gra z gatunku story-driven. Twórcy niedawno wyjawili kilka szczegółów dotyczących ich najnowszego projektu.

Wiemy na pewno, że w grze głównym bohaterem będzie ta sama postać co w książkach – Modimer Madderdin, czyli inkwizytor, który służy Bogu. Sama fabuła książki opowiada o alternatywnym świecie, w którym Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, aby ukarać niewiernych oraz jego prześladowców.

Odbiór samej postaci Mordimera, zarówno przez czytelników Cyklu “Ja, inkwizytor” jak i tych którzy nigdy się z nim nie zetknęli, jest dla nas kluczowym zadaniem. Musimy odpowiednio zbalansować cechy zewnętrzne i wewnętrzne bohatera, tak aby były czytelne dla fanów Jacka oraz atrakcyjne dla graczy nie znających cyklu.

Powiedział Jakub Wolff (CEO The Dust)


Twórcy pochwalili się również grafiką nadchodzącej gry. Przedstawili 4 grafiki ukazujące parę lokacji, w których będzie toczyć się akcja gry.Twórcy podkreślają, że będą chcieli jeszcze dopracować parę rzeczy. Mimo to, lokacje przedstawione na screenshotach wyglądają obiecująco.Stylizacja graficzna od samego początku była dla nas niezwykle istotnym aspektem developmentu. Szukaliśmy inspiracji we flamandzkich mistrzach renesansu .Po wielu próbach i przymiarkach stwierdziliśmy, że mamy większe możliwość graficzne i zaczęliśmy coraz bardziej zbliżać się do realizmu. Myślę że jesteśmy na takim etapie, że możemy podzielić się z odbiorcami pierwszymi materiałami.

Powiedział Kacper Szwajka (Art Director The Dust)
Na ten moment nad produkcją pracuje 25 osób. Ekipa jednak stale jest powiększana, a ostatnio do studia The Dust dołączył Damian Pawlak, który poprzednio pracował w CD Projekt RED przy ich najnowszej produkcji Cyberpunk 2077.

Data premiery i dokładny zarys fabuły nie są na ten moment znane. Gra ma pojawić się na komputerach stacjonarnych, a także na konsolach PlayStation 4 oraz 5 i Xbox One oraz Xbox Series X.