Robert Lewandowski postanowił przeznaczyć wolny czas między treningami na wprowadzenie innowacji w sportowych grach. Sportowiec podpisał umowę z firmą Movie Games. Na mocy nowej umowy powstanie spółka, której prezesem zostanie były członek rady nadzorczej pierwotnej firmy, Filip Szklarzewski.

Prace nad projektem rozpoczną się w okolicach września bieżącego roku. Od teraz, przekształcone Movie Games wraz z Robertem Lewandowskim będą zajmować się produkcją gier sportowych. Pierwszym dziełem zespołu będzie tytuł dotyczący piłki nożnej, ale ukazujący zagadnienie w zupełnie inny sposób, niż znany nam do tej pory.


Źródło: origin.com


Sportowiec zapowiada, że nie chce zaoferować tylko swojego portfela. Piłkarz zapewnia, że zamierza wykorzystać swój znany wizerunek i za jego pomocą wyprodukować pierwszą grę. Ponadto zadaniem Roberta Lewandowskiego będzie dostarczanie wiedzy deweloperom i dbanie o stronę merytoryczną produkcji.

„Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi” - podkreśla Robert Lewandowski.


Filip Sklarzewski, który stanie na czele nowej spółki dodaje:

„Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie. Takich gier, luźno inspirowanych formą popularnych seriali dokumentalnych o zespołach piłkarskich i nie tylko pokazujących historie zza kulis jeszcze nikt nie robił, co stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji. Ostatnio ogromnym zainteresowaniem cieszył się serial The Last Dance, który przybliżył sukces Michaela Jordana i Chicago Bulls, gdzie wydarzenia na parkiecie były tylko tłem całej historii. Jesteśmy przekonani, że tak jak produkcje filmowe o tej tematyce, tak i nasze gry jako nowy pośrednik przekazywania emocji, zainteresują szerokie grono odbiorców”.


Ostatni Taniec / Źródło: filmweb.pl


Movie Games to doświadczona firma, która wydaje się odpowiednia dla tego typu przedsięwzięcia. Produkcje, z jakich może być znany polski producent i wydawca to między innymi Drug Dealer Simulator, ER Pandemic Simulator czy Lust from Beyond.
Mateusz Wcześniak, obecny dyrektor generalny Movie Games nie ukrywa swojego entuzjazmu:

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością nawiązania tej współpracy. Piłkarskie doświadczenie Roberta będzie bezcenne przy produkcji gier sportowych. Jako niezaprzeczalnie jeden z najbardziej znanych piłkarzy na świecie, pomoże nam nie tylko w realny sposób przedstawić świat sportu, ale także odwzorować prawdziwe emocje panujące za kurtyną samej rozgrywki”.

Źródło: Sport.plwirtualnemedia.pl