Podczas konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase zobaczyliśmy mnóstwo gier, lecz na konkretne szczegóły musieliśmy chwilę zaczekać.

Jedną z niespodzianek, która została ogłoszona był A Plague Tale: Requiem. Na prezentacji dowiedzieliśmy się, że gra zadebiutuje w 2022 r. i ponownie wcielimy się w Amicię i Hugo De Rune. 
Po epickim finale oryginalnej gry, rozdzierającej serce historii o przetrwaniu, gracze rozpoczną drugi rozdział tej emocjonalnej podróży. Będą podążać za Amicią i jej bratem Hugo w nowej niebezpiecznej misji, robiąc wszystko co w ich mocy, aby przetrwać w brutalnym, bezlitosnym świecie. Jak widzicie, opis fabuły jest na razie bardzo ogólny, ale możecie być pewni, że tytuł jest bezpośrednią kontynuacją A Plague Tale: Innocence i ponownie zmierzymy się z Inkwizycją. 

A Plague Tale: Requiem jest bezpośrednią kontynuacją A Plague Tale: Innocence. Poprzednio gracze przeżyli ponurą opowieść o młodej Amicii i jej młodszym bracie Hugo, w przejmującej przygodzie poprzez najciemniejsze momenty historii. Ścigani przez żołnierzy Inkwizycji i otoczeni przez niepowstrzymane roje szczurów, Amicia i Hugo poznali się i zaufali sobie nawzajem, walcząc o przetrwanie wbrew przytłaczającym przeciwnościom losu i szukając swojego miejsca w świecie.Chociaż A Plague Tale: Requiem został zaprezentowany na konferencji Microsoftu, studio Asobo potwierdziło, że gra zmierza na konsole Xbox Series X|S, PlayStation 5, PC i Nintendo Switch w wersji Cloud.