Chociaż w niektórych krajach PlayStation 5 zadebiutuje 12 listopada, a we wszystkich dopiero 19 listopada, to niektóre sklepy już mają sprzęt w magazynach, przez co niemiecki Media Markt informował o wcześniejszej dostawie, mimo iż w tym państwie PS5 ukażę się właśnie w późniejszym terminie.
Oznacza to, że niektórym graczom udało się wejść w posiadanie nowego produktu Sony już teraz.Z tego powodu ostatnio do sieci trafił materiał ukazujący szybkość wczytywania gry Marvel's Spider-Man: Miles Morales. Twórcy nie pozostali obojętni na ten fakt. Opiekun społeczności studia Insomniac Games, James Stevenson opublikował na swoim koncie w serwisie Twitter post, w którym ostrzega przed możliwym wyciekiem fabularnych szczegółów.


Jesteśmy w momencie, w którym kopie gry zaczynają trafiać do rąk ludzi z różnych źródeł. Jeżeli więc obawiacie się spoilerów, dotyczących historii czy strojów, jakich jeszcze nie ujawniliśmy, uważajcie. Światowa data premiery to 12 listopada. Jednak kopie muszą być przeniesione z magazynów do sklepów.