Od tego wydarzenie wiele oczekiwano. Sony na szczęście nie zawiodło swoich symatyków. Przedstawiono masę świetnie zapowiadających się tytułów, pojawiło się również kilka niespodzianek. Przedstawiamy listę naszym zdaniem najciekawszych pozycji, które pojawiły się na konferencji. Niestety w przypadku wielu, jedyne co otrzymaliśmy to kilku sekundowe teasery, wiec trudno wypowiedzieć się czym dany tytuł będzie.


Star Wars: Knights of the Old Republic

Konferencje rozpoczął krótki teaser remake'u kultowego KOTORa od Bioware. 


Project EVE


Tiny Tina's Wonderlands


Gearbox sięga po sprawdzony pomysł z sesją RPGie zapoczątkowanej jako dodatek w Borderlands 2, tutaj będzie to samodzielny tytuł i wygląda ciekawie. Połączenie fantasy z ogromnymi spluwami i szalony klimat Borderlands, dają szansę na jedną z ciekawszych produkcji.


Forspoken


Alan Wake Remastered


Spekulacje oraz przecieki okazały się prawdziwe i przyjdzie nam niedługo zagrać w remaster Alana Wake. Zdaniem wielu jest to jedna z lepszych pozycji w portfolio Xboxa 360. Całość prezentuje się naprawdę dobrze i po raz pierwszy właściciele konsol Sony będą mogli zapoznać się z historią pisarza nawiedzanego przez ciemność.

 

Ghostwire: TokyoMarvel's Guardians of the GalaxyDeathloopKid A Mnesia ExhibitionTchia


Kolejna z interesujących pozycji na prezentacji Playstation było Tchia. Tytuł, ociekający klimatem rajskiej wyspy oraz przygody. Sama mechanika przejmowania ciał zwierząt również wydaje się interesująca.


Uncharted: Legacy of Thieves Collection


Sonu wciąż kontynuuje przenoszenie swoich największych marek na komputery osobiste. Na prezentacji otrzymaliśmy potwierdzenie prac na Uncharted Thief's End oraz The Lost Legacy wydane w kompilacji. Tytuł ukaże się na Playstation 5 oraz PC. Co niektórym największym fanatykom, może stanąć serce. Odświeżony tytuł prezentuje się świetnie. Nie ma się co dziwić, wciąż jest to jedna z najładniejszy gier w portfolio Sony.


Marvel's Wolverine


Jedna z większych niespodzianek na prezentacji. Insomniac Games znane z najnowszych przygód Ratcheta i Clanka oraz Spider-Man'a zajmą się grową adaptacją przygód Rosomaka. O produkcji nie wiadomo zbyt wiele, po za tym że powstaje. Dostaliśmy krótki teaser, jednak nie zdradza on zbyt wiele.


Gran Turismo


Nowe Gran Turismo prezentuje się przepięknie, jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich maniaków motoryzacji.


Marvel's Spider-Man 2


Tytuł na który czekam chyba najbardziej. Do dziś Marve's Spider-Man to jedna z moich ulubionych gier. Insomniac Games idealnie przedstawiło nam wirtualne przygody pająka, prezentując swój własny unikalny pomysł na tą postać. W najnowszej odsłonie Peter i Miles zmierzą się z Venomem. Szkoda, że premiera została wyznaczona na 2023 rok.


God of War: Ragnarok


Nie mogło oczywiście zabraknąć samego boga wojny na prezentacji. Co prawda tytuł pierwotnie miał pojawić się w tym roku, ale chyba nikt nie wierzył w tak szybką premierę. Poznamy dalsze losy Kratosa i Atreusa. Produkcja nie wydaje się już taka surowa, odwiedzimy miasta i spotkamy jeszcze więcej mitycznych stworów. Niestety nie otrzymaliśmy informacji o przybliżonej dacie premiery.


Jakub Mrozowski: W zasadzie Playstation Showcase dla mnie można by było sprowadzić do ostatnich pięciu minut prezentacji. Po początkowym opadzie szczęki w postaci remake'u KOTORa, dostaliśmy masę zapowiedzi tytułów multiplatformowych. Zawsze podczas takich pokazów liczę na konkrety. Zapowiedzi takich gier jak Marvel's Spider-Man czy God of War: Ragnarok cieszą, ale odległa data premiery przekonuje mnie, że wstrzymanie się z zakupem konsoli Playstation 5 było słuszną decyzją. Na tej konsoli będzie w co grać, ale na to musimy jeszcze trochę poczekać.

Marek Wierczyński: Nie miałem jakiś ogromnych oczekiwań co do Playstation Showcase. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że pierwotnie moje oczekiwania tyczyły się głównie tylko pokazania kontynuacji znanych marek. Tymczasem, było trochę zaskoczeń w tej materii, jak np. KOTOR czy Marvel's Wolverine. Niestety było ich za mało. Oczywiście hype wobec nowego God of War Ragnarok jest ogromny, ale czegoś mi tutaj brakowało, rozmachu, jaki w ostatnim czasie zdecydowanie jest po stronie Microsoftu. Co utwierdziło mnie jedynie w przekonaniu, że odłożenie zakupu konsoli mimo ogromnego hypeu na remake Demon's Souls było bardzo dobrą decyzją. Miejmy nadzieję, że gry na platformę Sony potocznie nazywane eksluzywami, zaczną się pojawiać częściej. Ale jeszcze nie tym razem.