Pierwszy dzień konwentu Blizzconline jest już za nami. Jak się okazało, niedawne przecieki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Kilka dni temu na naszej stronie opublikowaliśmy artykuł, dotyczący tego, co chcielibyśmy  zobaczyć podczas imprezy. Na liście znalazło się Diablo 2 Resurrected, World of Warcraft Classic: The Burning Crusade, czy też Overwatch 2. Do wspomnianego materiału odsyłamy tutaj

Przez ostatnie kilka lat przed zapowiedzią Diablo 4, fani serii byli traktowani przez firmę po macoszemu. Informacje dotyczące przyszłości serii były znikome albo kosmetyczne. Pamiętna afera „nie macie telefonów” podczas panelu o grze mobilnej Diablo Immortal, przez długi czas odbijała się echem i czkawką w Blizzardzie.

W 2019 roku gracze otrzymali zapowiedź Diablo 4, choć brakowało im czegoś więcej… Czegoś, czego zazdrościli fanom Starcrafta 1, mianowicie remastera. Tuż przed Blizzconem 2019, pojawiły się przecieki, że studio od dłuższego czasu pracuje nad remasterem drugiej odsłony serii. Natomiast po Blizzconie portale branży growej informowały, że studio nie  zaprezentowało gry, ponieważ nie mieli wówczas co pokazać.

Dziś fani serii mogą czuć się spełnieni, albowiem otrzymali zwiastun uprawnionego remastera, za który odpowiada studio Vicarious Game, niedawno przydzielone do Blizzarda, o czym więcej możecie przeczytać tutaj. Diablo 2 Resurercted planowo ma ukazać się jeszcze w tym roku, dostępne będzie na PC oraz konsolach Playstation 4/5, Xbox One/Series X|S oraz Nintendo Switch. Gracze będą mieli możliwość przeniesienia rozgrywki między platformami pod warunkiem, że zakupią grę na każdą platformę z osobna. 
Diablo 4 również otrzymało garść informacji, chyba najważniejszą z nich jest fakt, że do bohaterów sanktuarium dołącza Łotrzyk. Jest to swego rodzaju uśmiech w kierunku graczy Diablo 1, gdzie owa klasa była jedną z 3 postaci, którymi przemierzaliśmy katakumby katedry w Tristram.

Poza prezentacją postaci, podczas panelu poświęconego grze zostały ukazane mechaniki takie jak jazda na wierzchowcu czy też nowe lokacje od mroźnej tundry, przez pustynie po piekło. Nie zabrakło również pokazania Łotrzycy w walce.
Diablo immortal - zostało powiedziane przede wszystkim to, że pojawi się jeszcze w tym roku.

Kolejnym tytułem, o którym należy wspomnieć, jest World of Warcraft. Fani kultowego MMORPG osadzonego w uniwersum Warcraft również nie mają na co narzekać, ponieważ zadowoleni powinni być zarówno ci, którzy grają w najnowszą odsłonę „Shadowlands”, jak również ci, którzy przemierzają Azeroth w klasycznej odsłonie.

W stosunku do tak zwanego Retail’a studio przedstawiło zwiastun, zapowiadający kolejną dużą aktualizację o tytule Chains of Domination. W której gracze otrzymają dostęp do nowej krainy, lochu pięcioosobowego oraz raidu, do którego będziemy mogli się wybrać w drużynie 10/30-osobowej.

Zmiany również pojawiły się w systemach PvE oraz PvP, o czym więcej możecie przeczytać tutaj.
Natomiast gracze World of Warcraft Classic, otrzymali potwierdzenie przecieków dotyczących The Burning Crusade. Pojawienie się tego dodatku było oczywistym ruchem ze strony Zamieci.

TBC ma pojawić się jeszcze w tym roku. Odnośnie serwerów, te przechodzą z classica na TBC, natomiast ci, którzy będą chcieli pozostać na podstawce będą mogli przenieść się na serwery "classic era". Tutaj za wiele napisać nowego nie można, ot wyruszymy ponownie na Outland w pogoni za Illidanem.
Hearthstone, jak co roku otrzymał dodatek Forged in the Barrens, w którym znajdziemy nowe niesamowite karty wraz z nowym ich wyglądem. Zapowiedziane zostały również zmiany w części kart legendarnych wraz z ich umiejętnościami.

Blizzardowi jednego zarzucić nie można, braku pomysłów na rozwój tej gry, ponieważ postanowili wprowadzić rozgrywkę RPG, gdzie gracze podczas przechodzenia drabinki będą otrzymywać nowe umiejętności czy też broń, stając się przy tym coraz silniejsi.

Ostatnimi czasy „classic” stało się chyba synonimem Blizzarda, ponieważ takowy również trafi do Hearthstone, który będzie wspierany tak samo, jak pozostałe tryby.
Kolejnym tytułem, na który społeczność Blizzarda czekała, był Overwatch 2 oraz przyszłość serii. Do gry trafić mają nowe mapy takie jak:

  • Indie
  • Nowy
  • York
  • Rzym

Co zdecydowanie wpłynie pozytywnie na roaster map, dodatkowo należy wspomnieć fakt, Iż w trybie PvE na sporej części map będziemy świadkami zmian atmosferycznych, co może wpłynąć pozytywnie na rozgrywkę.

W trybie Hero missions część map zostanie rozbudowana jak np. Kings Row, które zostało zaprezentowane podczas panelu. W OW2 zostaną natomiast tymczasowo usunięte mapy Anubis, Hanamura oraz Paryż w celu ich przebudowania.

Jedną z zalet drugiej części Overwatch 2, jest tryb kooperacyjny, podczas którego gracze będą mieli okazje przejść kampanie. Tutaj również nie zabrakło informacji ze strony studia, albowiem pokazali nam zmiany dotyczące drzewka umiejętności, jakie zostały zaimplementowane przez ostatnie półtora roku.

Poniżej przedstawiamy wam zrzuty, jak się one prezentują na ten moment, oraz jak wyglądały kiedyś.Blizzcon 2019


Blizzcon 2021


Na koniec pozostał Blizzard Arcade. Jest to zbiór trzech tytułów, od których tak naprawdę zaczęła się przygoda Blizzarda w tworzeniu gier, dawniej była ona znana pod nazwą Silicon & Synapse, która to firma została założona przez Mike Morhaime w 1991 roku. Studio to stworzyło takie gry jak The Lost Vikings, Rock’n’Roll Racer oraz Blackthorne, zanim tak naprawdę stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych studiów w branży rozrywki komputerowej.

Blizzard z okazji 30-lecia swojego istnienia postanowiło podzielić się z graczami właśnie kolekcja tych 3 tytułów. Dostęp do kolekcji możecie otrzymać po zakupie jednego z trzech pakietów jubileuszowych: 19,99/39,99/59,99 euro. Więcej o pakietach rocznicowych Blizzarda możecie przeczytać tutaj, należy również wspomnieć, że gry w starej edycji dalej są dostępne i możecie je pobrać całkowicie za darmo tutaj.
Dziś o godzinie 21:00 czasu polskiego odbędzie się drugi dzień Blizzconu, którego relacje będziecie mogli obejrzeć na kanale twitch, którą poprowadzi Spiralus wraz z Nexosem, Pulchnym Niedźwiedziem oraz Hipnozą.