W Dniach 23 - 27 września 2020 odbyła się kolejna odsłona targów Tokyo Game Show. Z powodu sytuacji na świecie, wydarzenie miało charakter wirtualny, czas na podsumowanie najważniejszych ogłoszeń z tej imprezy.


Data premiery Hyrule Warriors Age of Calamity
Hyrule Warriors Age of Calamity otrzymało nowy zwiastun oraz datę premiery. Tytuł będzie prequelem wydarzeń przedstawionych w The Legend of Zelda: Breath of The Wild. Akcja odbywa się na 100 lat przed zniszczeniem świata przez złego Ganona, a gracze wcielą się w postaci znane z uniwersum Zeldy. Gra jest typowym przedstawicielem gatunku Musou polegającym na wybijaniu coraz to liczniejszych fal przeciwników za pomocą efektownych ataków. Premiera tytułu zaplanowana jest na 20 listopada na konsole Nintendo Switch.


Zapowiedziano nową odsłonę serii Monster Hunter
Zaprezentowano nowy zapis rozgrywki z nadchodzącego Monster Hunter: Rise, tytuł trafi ekskluzywnie na Nintendo Switch. Gra wzorem poprzedniego tytułu z serii zaoferuje otwartą mapę, którą będzie można dowolnie eksplorować na grzbiecie psa. Kompan nie jest tylko środkiem lokomocji i tak jak uwielbiane przez fanów serii koty, on również bierze aktywny udział w walce. Zademonstrowano również nowy sposób pokonywania przeszkód za pomocą Wirebug, jest to robak, który działa jak linka z hakiem. Premierę tytułu wyznaczono na 26 marca 2021 roku.


Data premiery NieR Replicant
Square Enix zapowiedziało, że premiera tytułu odbędzie się 4 kwietnia 2021 roku na PC, Xbox One oraz PlayStation 4. NieR Replicant to remaster wydanej w 2010 roku produkcji z gatunku RPG, z mocno zręcznościowym system walki. Nową wersję wzbogacono o dodatkowe wątki fabularne oraz postaci, grafika została udoskonalona, a ścieżka dźwiękowa nagrana jeszcze raz. Yoko Taro, reżyser produkcji wspomniał w wywiadzie, że myśli o NieR Replicant jako całkowicie nowej grze niepowiązaną z poprzednimi odsłonami.


Aktualizacja do Microsoft Flying Simulator 2020
Udostępniono zwiastun nowej aktualizacji, która trafi do najnowszego symulatora lotów firmy Microsoft. Dzięki niej zwiedzimy całą Japonię z kokpitu naszego samolotu. Na trailerze podziwiamy krajobraz kraju kwitnącej wiśni oraz wielkie metropolie. Rozszerzenie trafi do gry już 29 września do wszystkich posiadaczy tytułu. 


The Medium z nowym zwiastunem
Polskie studio Bloober Team odpowiedzialne za takie tytuły jak: Layers of Fear czy Blair Witch, udostępniło nowy zwiastun swojej nadchodzącej produkcji, The Medium. Akcja została umiejscowiona latach 90. w Krakowie. Główną bohaterką jest Marianne, która ma możliwość komunikowania się w duchami. Tytuł posiada ciekawą mechanikę przenoszenia się między światem realnym a duchowym, co często będzie kluczem do rozwiązywania zagadek.