Myślę, że wszyscy zgodnie możemy nazwać konferencję Microsoftu udaną. Zaprezentowano sporo tytułów i nie obyło się bez niespodzianek. Co więcej, Xbox stawia poprzeczkę dla konkurencji coraz wyżej. Bo odkładając preferencje na bok, uważam, że PlayStation Plus zupełnie chowa się przy zapowiedzianej ofercie Xbox Game Pass. Oceńcie zresztą sami i sprawdźcie, co można było dziś obejrzeć:


Forza MotorsportTutaj dosłownie błyszczeć będą możliwości nowej konsoli. Karoserie masy wyczynowych samochodów pozwolą przekonać się, do czego naprawdę zdolna jest technologia ray tracingu. Oprócz tego podziwiać mamy rozdzielczość 4K przy zachowanych 60 klatkach na sekundę. Data premiery nieznana, ale raczej poczekamy jeszcze trochę. Gra dostępna będzie na Game Pass.


EverwildTo zapowiedziana już od jakiegoś czasu gra twórców całkiem udanego Sea of Thieves. Nie ma zbyt wielu szczegółów i data premiery nie jest znana, ale trzeba przyznać, że zwiastun jest całkiem czarujący. Tutaj również grać pozwoli nam subskrypcja Game Pass.


Tell Me WhyAutorzy Life is Strange po raz kolejny biorą się za opowiadanie niełatwych historii. Tell Me Why ma traktować o transpłciowym mężczyźnie. Całość była konsultowana z odpowiednimi organizacjami i ma być naprawdę rzetelna. Gra w typowej dla studia formule odcinków, wszystkie z nich mają pojawić się na Game Pass.


Grounded
Druga gra Obsidian Entertainment zaprezentowana na konferencji. Wcielamy się w miniaturowych ludzi, których zadaniem jest przetrwanie w przydomowym ogródku. W rozgrywce sporo elementów survivalowych. Również trafi na Game Pass.


Destiny 2Gra na nowej konsoli Microsoftu ma zadziałać w 4K i 60 klatkach na sekundę. Będzie dostępna na Game Pass i ma przed sobą jeszcze mnóstwo planów na rozwój.


Psychonauts 2Ładny, melodyjny zwiastun z niewieloma konkretami. Widać za to łatwą do przewidzenia psychodeliczną atmosferę. Na grę poczekamy jeszcze co najmniej rok.


MediumTo polska produkcja. Opowiada historię Marianny, która potrafi przenosić się do świata duchów. Używając swojej umiejętności, chce rozwiązać tajemnice morderstwa. Do ogrania na Game Pass. Pokazano fragment rozgrywki.


Warhammer 40,000: DarktideStrzelanka osadzona w dobrze znanym uniwersum. Potyczki z hordami wrogów będziemy toczyć w czteroosobowych drużynach, ważna będzie więc kooperacja. Gra ma się pojawić w przyszłym roku.


The GunkPrzygodowa gra z rozwiązywaniem zagadek. Główny bohater bronią wsysa tytułowy czarny szlam, który ma się okazać istotny w rozgrywce. Zagramy za rok, również w Game Pass.


Hellblade 2Twórcy opowiedzieli głównie o lokacjach w grze.


Tetris Effect: ConnectedDobrze znana produkcja w rozbudowanej wersji i 60 klatkach na sekundę oraz 4K. Dużo uwagi ma zostać poświęcone rozgrywce sieciowej, a crossplay pomiędzy konsolami Xbox a komputerem być dostępny od dnia premiery. Dostępne w Game Pass.


FableKolejna część pięknej przygodówki powstaje. I właściwie tyle dotychczas o niej wiemy. Dostępna będzie na Series X oraz PC.


Oprócz tego zapowiedziano State of Decay 3, Stalkera 2, Avowed oraz pokazano gameplay z nowego Halo. Do poszczególnych newsów na te tematy przeniesiecie się, klikając w odnośniki.grafika: xbox