Dziś firma Sony na swoim kanale Youtube opublikowała nowy materiał filmowy z rozgrywki Demon’s Souls będącej remake gry z 2009 roku. Gra ta była protoplasta gatunku dzisiaj znanego pod nazwą Soulslike, który cechuje się bardzo wymagającą rozgrywką pod kątem poziomu trudności. Według społeczności fanów gatunku, to właśnie ten tytuł był najtrudniejszą częścią z całej serii. Podczas kilkuminutowego materiału z rozgrywki możemy zobaczyć fragment walki z dwoma bossami:

  • Armor Spider,
  • Flamelurker.
Demon’s Souls jest to RPG akcji pierwotnie stworzone przez studio FromSoftware, a za jego nowe wydanie odpowiedzialne jest studio Bluepoint, które tworzyło również remake Shadow of the Colosus. Z zaprezentowanych materiałów z rozgrywki, możemy być pewni o jakość nadchodzącego remake'a Demon's Souls. Dla fanów serii ten tytuł na pewno będzie obowiązkowy.
Akcja gry toczy się w mrocznej i ponurej krainie fantasy. W opanowanym przez siły pradawnego bóstwa królestwie Boletaria. Którego królem był zaślepiony żądzą władzy Allant, który doprowadził tym samym do uwolnienia bóstwa. Gracz wciela się w bohatera, który przybywa do królestwa z misją zabicia króla oraz mrocznego bóstwa.

Gra zadebiutuje jako tytuł startowy dla konsoli Sony Playstation 5® 12 listopada 2020 roku w cenie 359zł.