Z najnowszych informacji wiemy, że Halo Infinite powinno zostać zaprezentowane podczas wirtualnej konferencji Xbox, 23 lipca 2020 roku. Przed tym dniem, twórcy udostępniają nowe informacje i zwiastuny. Szczególnie warta uwagi jest jedna z najnowszych zapowiedzi, ponieważ przedstawia ona zbroję Master Chiefa. Co ważniejsze, animacja nie ukazuje postaci protagonisty, lecz wnętrze pancerza.

Materiał udostępniony w serwisie Twitter najprawdopodobniej stara się sugerować, że produkcja jest już gotowa, a gracze będą mogli już wkrótce przyodziać zbroję. Poniżej prezentujemy omawiany materiał.Serwis Windows Central poinformował niedawno o pogłoskach, które sugerują, że tryb dla wielu graczy w Halo Infinite ma być darmowy. Takie rozwiązanie ucieszyłoby wielu graczy, ponieważ do tej pory, aby zagrać z innymi ludźmi w sieci, należało zakupić specjalny abonament. Niesprawdzone informacje jednak nie precyzują czy taka koncepcja miałaby dotyczyć wszystkich gier produkcji Microsoft, czy tylko Halo Infinite.

Warto przypomnieć, że omawiana gra będzie tytułem startowym na Xbox Series X, więc data jej premiery pokryje się z momentem debiutu samej konsoli. Produkcja będzie dostępna również na  Xbox One, a także na komputerach osobistych.

Źródło: Twitter, xbox.com