DIRT 5 to nadchodząca gra wyścigowa od deweloperów z Codemasters, która ostatecznie będzie miała swoją premierę 16 października, tydzień później niż zapowiadano. Gracze którzy zakupili wersję Amplifield Edition przedpremierowo, będą mogli jeździć pojazdami 3 dni wcześniej.

Wczoraj twórcy zaprezentowali graczom ścieżkę dźwiękową zmierzającą do najnowszej części popularnej wyścigówki. Na liście znalazło się już aż 40 utworów, w tym piosenki takich popularnych i lubianych zespołów jak The Prodigy, Chemical Brothers, The Killers oraz młodych brytyjskich wykonawców, na przykład YUNGBLUD czy Broken Witt Rebels. Na dodatek deweloperzy przekazali, że twórcy tacy jak Sea Girls, High Contrast, NOISY, KOKO, Prospa czy Saronde stworzą nowe, unikalne dla DIRT 5 piosenki.Twórcy przekonują, że utwory zostały dobrane tak, aby w grze czuć było klimat letnich festiwali, których w czasach pandemii wszystkim bardzo brakuje. Dodatkowo deweloperzy mówią, że piosenki będą świetnie pasować do szybkiej jazdy, oraz że będą uzupełniały wrażenia z rozgrywki i podnosiły poziom adrenaliny gracza.


DIRT 5 wprowadza innowacje w gatunku gier wyścigowych, dostarczając rozrywki na poziomie nowej generacji, ale nadal inspirowanej poprzednimi tytułami z serii. Ścieżka dźwiękowa również odwołuje się do tych wartości, dlatego zawiera zarówno nowe brzmienia, jak i utwory, które są od dawna przebojami.
Stephen Root - VP of Development Creative Services w Codemasters


Pełną listę piosenek zmierzających do nowej gry, możecie już teraz zobaczyć oraz posłuchać na Spotify pod tym linkiem

Dirt 5 pojawi się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC już tej jesieni.


źródło: materiały prasowe