Po raz pierwszy Pokemon GO Fest odbył się w formie wirtualnego ogólnoświatowego wydarzenia. Umożliwiło to uczestnictwo Trenerom na całym świecie, bez znaczenia gdzie się akurat znajdują. Wydarzenie odbyło się 25 oraz 26 lipca i zaoferowało graczom zupełnie nowe doświadczenia. Identycznie jak w poprzednich edycjach festiwalu, użytkownicy mogli cieszyć się z unikalną zawartością i specjalnymi stworkami.Źródło: nianticlabs.com


Zespół Rocket starał się pokrzyżować plany, ale Trenerom udało się ich pokonać i przejąć kontrolę nad całą imprezą. Gracze na swojej drodze napotkali takie rzadkie Pokemony jak Shadow Mewtwo czy Victini. Podczas wydarzenia, niezliczona ilość użytkowników wzięła udział w przeróżnych aktywnościach. Podczas nich, Trenerzy:

- Złapali prawie miliard stworków Pokémon,

- Pokonali ponad 58 milionów członków zespołu Rocket,

- Wysłali 55 milionów prezentów,

- Każdy z uczestników przeszedł prawie 15 km.


Źródło: nianticlabs.com


Dzięki nowej formie Pokemon GO Fest, można było skorzystać z zupełnie nowych rozwiązań, takich jak:

- Global Challenge Arena, która umożliwiła graczom walkę o wspólny cel. Pomimo że uczestnicy należeli do różnych narodowości i mówili innymi językami, to byli w stanie się zorganizować i odblokować razem dodatkową zawartość.

- Trenerzy mogli się również zintegrować podczas Virtual Team Lounge. Było to zastępstwo za spotkania w namiotach różnych drużyn podczas fizycznego wydarzenia. Członkowie Instinct, Mystic oraz Valor mogli spotkać się w wirtualnej przestrzeni, aby relaksować się i cieszyć się transmisjami z gry. Ponadto, gracze mieli możliwość wspólnie śledzić oficjalny hashtag #PokemonGOFest2020 w mediach społecznościowych.

Źródło: pokemongolive.com, Materiały Prasowe