The Medium to produkcja z gatunku horror, dzieło polskiego studia Bloober Team. Najnowsza gra będzie opowiadać historię o Mariannie, która żyje równolegle w dwóch światach – zwykłym, materialnym, oraz takim, w którym przebywają duchy.

Podczas rozgrywki w Krakowie lat 90. pokierujemy poczynaniami dziewczyny, aby rozwiązać zagadkę morderstwa pewnego dziecka. 

Na najnowszym materiale wideo twórcy prezentują krótką scenkę fabularną, w której protagonistka i tytułowe medium, napotyka Smutek (Sadness), tajemniczą zamaskowaną dziewczynkę, która mieszka w opuszczonym hotelu Niwa. Po raz pierwszy możemy poznać bliżej Paszczę (The Maw), czyli mroczną istotę i głównego antagonistę gry, któremu głosu udzielił Troy Baker, znany z roli Joela w cyklu The Last of Us.Trzeba przyznać, że obsadzenie zasłużonego aktora oraz wykorzystanie specjalnej technologii przez deweloperów sprawiają, że gra prezentuje się niezwykle intrygująco.

Według najnowszych planów The Medium powinno zadebiutować pod koniec tego roku w okolicach grudnia na komputery stacjonarne oraz konsole Xbox Series.