Jak zapewniają twórcy, jest to symulator "inny niż wszystkie". Podczas swojej przygody cofniemy się 2000 lat wstecz, aby podążać ścieżką Jezusa Chrystusa od chrztu, aż do zmartwychwstania.
Deweloperzy ujawniają, że w tej grze zainspirowanej Nowym Testamentem będziemy walczyć z Szatanem na pustyni, leczyć chorych, pomagać potrzebującym, a także dokonamy ponad 30 kultowych cudów — od nakarmienia 5000 głodnych ludzi poprzez uzdrowienie trędowatych i uspokojenie morza po przywrócenie wzroku niewidomym.

Według producentów tytuł zapewni 10 godzin rozgrywki, w których trakcie będziemy przemierzać pustynię, wodę i góry, a wszystko zakończy się kulminacyjnym momentem ukrzyżowania i zmartwychwstania. Skąd w ogóle pomysł na taką grę? Jak wspominają twórcy w opisie w serwisie Steam, celem gry jest popularyzowanie Ewangelii w sposób wyjątkowy i wciągający.

Na oficjalnej stronie produktu w serwisie Steam czytamy:


"Podążaj śladami Jezusa w tej niesamowitej, pierwszoosobowej opowieści o Chrystusie od narodzin do zmartwychwstania. Dokonuj niesamowitych cudów, wchodź w interakcję z obsadą biblijnych postaci i podróżuj po Ziemi Świętej od Jerozolimy do Galilei. Zostań Mesjaszem w 'I Am Jesus Christ' ".

Deweloperzy regularnie udostępniają odcinki dziennika deweloperskiego, w którym ujawniają kolejne lokacje, przedmioty oraz przeciwników, których napotkamy na swojej drodze.Dzięki wspomnianym materiałom wideo możemy zobaczyć, jak rzeczywiście będzie wyglądać gra — twórcy przy każdej możliwej okazji prezentują krótki fragment rozgrywki.
Niedawno twórcy za pośrednictwem 12 odcinka dziennika deweloperskiego pochwalili się pierwszą rocznicą tworzenia gry. Co prawda demo zadebiutuje w okolicach kwietnia tego roku, ale nie wiemy kiedy premierę będzie mieć finalna gra, jednak już znamy wymagania sprzętowe, które przedstawiamy poniżej. Co interesujące, są bardzo niskie, jak na nową grę z otwartym światem. 


MINIMALNE:
System operacyjny: Windows 10
Procesor: Intel Core i3-2100 / AMD Phenom II X4 965
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: GeForce GTX 550 Ti / Intel HD 620
DirectX: Wersja 9.0
Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni

▬▬

ZALECANE:
System operacyjny: Windows 10
Procesor: Intel Core i5-4670K / AMD FX-8320 lub lepszy
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: GeForce GTX 960 / Radeon R9 290X
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni