Każdy z nas znajduje swój sposób na utrzymanie kontaktu ze swoimi przyjaciółmi przy ograniczonych przez pandemię możliwościach. Duża część spotkań, nie tylko tych biznesowych, odbywa się wirtualnie. Nie inaczej sprawy mają się wśród amerykańskiej młodzieży, a ci przecież są właśnie w trakcie wakacyjnej przerwy w nauce, okazji z pewnością więc nie brakuje. Ich ulubionym podwórkiem okazał się Roblox.


Mogłoby się wydawać, że grę od jakiegoś czasu wypiera Fortnite. W rzeczywistości jednak Roblox notuje ogromny wzrost liczby aktywnych graczy już od marca i kwietnia. Przez te miesiące na swoich serwerach zgromadził dwie trzecie całej populacji USA poniżej 16 roku życia. Ta imponująca liczba od tamtego czasu miała się rzekomo jedynie powiększyć. Aktualnie jest to ponad 120 milionów grających - dotychczasowy rekord tytułu.

Roblox zamierza płynąć na fali przybyłych użytkowników. Udostępnia system Party Place. Na początku dostępny tylko dla deweloperów i do użytku prywatnego, teraz staje się zupełnie darmowy. To rodzaj popularnego ostatnio miejsca do przeprowadzania wirtualnych spotkań. Prezentując jego możliwości, twórcy zorganizowali koncert, z którego krótką relację zobaczyć można na powyższym filmie.źródło: the verge
grafika: roblox press kit