Port Royale 4 to czwarta odsłona serii strategii ekonomicznych zapoczątkowana w 2002 r. Z naszą recenzją tego tytułu możecie zapoznać się po kliknięciu w ten link.


Do gry właśnie trafiła ważąca 500 MB aktualizacja, która oprócz licznych poprawek wprowadza m.in. stworzone przez graczy narody, zabójcze i bardziej intensywne walki morskie oraz różnorodne wydarzenia zmieniające rozgrywkę — zarazy i plagi szarańczy — które radykalnie poprawiają rozgrywkę i pogłębiają dążenie gracza do zdobycia nagród i przewagi w handlu na otwartym morzu. 
Ponadto będzie można ogłosić niepodległość i wybrać nową nazwę dla swojej suwerenności, zaktualizować swoją flagę do większej szybkości, a nawet wziąć udział w zażartej wojnie z byłym władcą z pierwotnie wybranej kolonii (Francji, Anglii lub Holandii).

Aktualizacja wprowadza również „wstrząsy gospodarcze” na Karaibach - opcjonalne wydarzenia w grze, które mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki - znacząco wpłynąć na to, jak gracz buduje swoje imperium handlowe. Mogą one obejmować plagę szarańczy, zmniejszającą produkcję zboża i kukurydzy gracza, po nagły wzrost popytu na alkohol spowodowany zamówieniem kościoła.

Dla wszystkich zainteresowanych zawartością aktualizacji oznajmiamy, że już dziś o 19:00 na kanale wydawcy odbędzie się specjalny stream, który poprowadzi kapitan Patrick Leuschner.