Fuzja Microsoftu i Zenimax Media, która dobiegnie końca w tym roku była jedną z najważniejszych informacji ubiegłych 12 miesięcy. Od tamtej pory gry takie jak Doom Eternal czy Wolfenstein: Youngblood trafiają i będą trafiać do usługi Xbox Game Pass. A co z posiadaczami konsol PlayStation?
Phil Spencer zapewnia, że nie powinni się oni o nic martwić, ponieważ Microsoft nie zamierza dzielić graczy, a jedynie dostarczać najlepsze wersję gier, które będą Xbox Series X|S i PC. Takie podejście na pewno ucieszy fanów takich marek jak DOOM czy The Elder Scrolls, których kolejne odsłony są dostępne na wszystkich platformach. 

Na razie oficjalnie nie wiadomo, czy zostanie ono utrzymane, w sytuacji, w której studia Bethesdy zaczną tworzyć całkowicie nowe gry jak aktualnie powstający Starfield, lecz jeden z twórców nowego Fable'a, Herve Gengler zdaje się wiedzieć więcej niż pozostali.

Studia były już w swoim cyklu rozwojowym i to jest wiadomość, którą Microsoft cały czas przedstawia, nie zamierzają nagle zatrzymać rozwoju wersji na przykładowo PlayStation. Jeśli twoja gra jest cross-platformowa, nie powiedzą, że teraz jest to exclusive na Xboksa. Są w długoterminowej strategii i nie chcą ekspresowo odbierać gier społeczności, ponieważ kupili studio