23 lipca zostało zaprezentowane graczom demo nadchodzącej gry Halo Infinite autorstwa Xbox Games Studios. Na filmie z rozgrywki gracze zwrócili szczególną uwagę na jedną z postaci, która pojawia się dokładnie w 4 minucie i 6 sekundzie:Niedługo po tym postać stała się głównym powodem niezadowolenia graczy i negatywnych komentarzy na temat grafiki nowej gry. Gracze nadali postaci nazwę ,,Craig” i szybko stał się on znakiem rozpoznawczym najnowszej części serii Halo.

Jednak deweloperzy nie wydają się być zdruzgotani powszechnym hejtem związanym z ich nową produkcją, a nawet zapowiedzieli niedawno poprawki w grafice. Nie wydaje się też, że charakterystyczny już Craig pojawiający się w memach w całym internecie im przeszkadzał. Ostatnio nawet wiceprezes Gaming firmy Microsoft – Phil Spencer napisał na Twitterze, że Craig stał się nową maskotką Xbox.


To nasza nowa maskotka Xbox. Uwielbiam naszą społeczność i ich zdolność do wykorzystania czegoś zabawnego w taki sposóbHalo Infinite to nadchodząca strzelanka FPS od firmy Microsoft. Jej premiera zapowiedziana jest na koniec tego roku. Gra zmierza na platformę PC oraz konsole Xbox One oraz Xbox Series X.


źródło: eurogamer.pl