Wczoraj została zapowiedziana wyjątkowa gra 9 Monkeys of Shaolin, za jej produkcję odpowiedzialne jest Sobaka Studio. W serwisie YouTube został zaprezentowany również zwiastun w języku polskim, ujawniający datę premiery. Wersja demonstracyjna produkcji jest już dostępna na konsolach Xbox One.

9 Monkeys of Shaolin to powrót do kultowego i klasycznego gatunku bijatyk Beat'em Up. Grę w szczególności docenią starsi gracze, którzy za młodu zagrywali się w takie tytuły jak polski Franko, Kung Fu Master, Final Fight, Streets of Rage czy Double Dragon. Jednak powrót do tradycji nie oznacza kroku wstecz. Omawiana produkcja czerpie wiele mechanik z kultowych gier, jednak rozbudowuje je oraz dodaje zupełnie nowe elementyW fabule 9 Monkeys of Shaolin gracze wcielą się w ubogiego chińskiego rybaka o imieniu Wei Cheng. Piraci napadli na spokojną wioskę protagonisty, mordując przy okazji wszystkich jego bliskich. Wei był gotowy na ten dzień. Wyczerpujące treningi podstaw sztuki walki kung-fu, umożliwiły bohaterowi poszukanie zemsty w towarzystwie swojego dzielnego kija.


Źródło: Materiały Prasowe


W produkcji nie zabraknie walk i starć w otoczeniu malowniczych chińskich lokacji. Cała akcja została zainspirowana klasycznymi filmami akcji o tematyce Kung Fu. 

Gra 9 Monkeys of Shaolin zadebiutuje 16 października 2020 roku na urządzeniach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz na komputerach osobistych. Dzięki wstecznej kompatybilności tytuł powinien bezproblemowo uruchomić się również na nadchodzącej generacji konsol.

Źródło: Materiały Prasowe