Od momentu debiutu The Sims 4 w 2014 roku, gra otrzymała wiele rozszerzeń i dodatków, a jej popularność wciąż rośnie. Produkcja, pomimo swojego wieku dalej jest rozwijana przez Electronic Arts, a firma w dalszym ciągu inwestuje fundusze w marketing tytułu. Tym razem, zapowiedziano program telewizyjny z gatunku reality show, The Sims Spark’d

Program telewizyjny będzie polegać na zawziętej rywalizacji uczestników. W rywalizacji wezmą udział trzyosobowe zespoły, składające się z internetowych twórców skupionych wokół serii gier The Sims. Niestety na ten moment nie zdradzono kto pojawi się w pierwszym sezonie. Wiemy natomiast, że prowadzącym zostanie Rayvon Owen, finalista konkursu American Idol
Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 17 lipca 2020 roku na amerykańskim kanale telewizyjnym TBS. Program będzie emitowany co tydzień, w piątek. W każdy poniedziałek odcinki będą udostępniane również na koncie Multiplayer BuzzFeed w serwisie YouTube. Pierwszy sezon składać się będzie z 4 epizodów. 

Uczestnicy programu będą mieć za zadanie stworzyć w kilka godzin grupę Simów oraz unikalną posiadłość. Niezwykle ważne będzie także ustalenie odpowiedniej historii dla wszystkich członków rodziny, która będzie określać ich motywacje i relacje. Wszystkie aspekty będą podlegać ocenie przez jury w skład, którego wejdzie zespół internetowych twórców powiązanych z marką oraz przedstawiciel studia Maxis, odpowiedzialnego za grę. 

Warto wspomnieć, że całe reality show będzie tworzone we współpracy z firmą Buzzfeed, która zajmuje się rozrywką i mediami społecznościowymi w Ameryce. Główna nagroda to 100 tysięcy dolarów, więc można mieć pewność, że rywalizacja będzie zażarta. W dzień debiutu produkcji, czyli 17 lipca 2020 roku, w grze The Sims 4 rozpocznie się seria wyzwań dla graczy. Najwybitniejsi użytkownicy otrzymają szansę na uczestnictwo w kolejnym sezonie The Sims Spark'd.

Źródło: Electronic Arts, YouTube