Coraz częściej słyszy się o nowej wersji kultowego Metal Gear Solid, informacje tą podał na swoim kanale YouTube, użytkownik Moore’s Law Is Dead.

W trakcie swojego godzinnego podcastu wspomina, że nad nową odsłoną pracuje Bluepoint Games, studio odpowiedzialne za wskrzeszenie takich marek jak Shadow of The Collossus czy wydany niedawno jedynie na Playstation 5 remake Demon's Souls. Nie byłby to pierwszy kontakt studia z tą marką, ponieważ to właśnie ta ekipa stworzyła Metal Gear Solid HD Collection.Twórca internetowy najbardziej znany jest z przewidzenia nazwy kolejnej odsłony God of War, czyli Ragnarok. Wciąż nie jest wiarygodne źródło, ponieważ gracze, którzy ukończyli odsłonę God of War z 2018 roku zarzucali autorowi, że nazwa ta była wielokrotnie powtarzana podczas gry.

Metal Gear Solid to seria stworzona przez słynnego japońskiego reżysera gier Hideo Kojime, jego ostatnią produkcją jest dostępny na komputery osobiste oraz Playstation 4, Death Stranding. 

Nie wiadomo również, na jakie platformy pojawiłby się ewentualny remake Metal Gear Solid. Studio Bluepoint Games pomimo bycia niezależnym, ściśle pracuje z Sony i od 5 lat w zasadzie nie wydało tytułu na inną platformę niż konsola Japończyków.

Oficjalnie prawa do marki dalej posiada firma Konami, ale jak na razie nie jest zainteresowana rozwojem tej marki po tym jak zostali zbombardowani negatywnymi opiniami po wydanym w 2018 roku Metal Gear Survive.