Część najnowszych informacji odnalezionych na profilu Kima Changa-hana, prezesa południowokoreańskiej firmy Krafton Inc, posiadającej prawa do Bluehole i PUBG Corporation sugerują, że twórcy popularnej gry PUBG mogą przygotowywać się do publicznej oferty nabycia papierów wartościowych firmy w drugiej połowie tego roku.

Publiczna oferta miałaby na celu zgromadzenie dużej ilości pieniędzy na rozwój własnych dzieł i głównego uniwersum spółki. Han Kim, który posiada znaczące udziały w Kraftonie twierdzi, że priorytetem firmy powinno być teraz rozwijanie i powiększanie franczyzy PUBG.

Jak twierdzą autorytety branży z serwisu Bloobmerg, Krafton takim sposobem może zgromadzić miliardy dolarów amerykańskich, przez co przedsięwzięcie może stać się jednym z największych w południowej Korei.
PUBG niezaprzeczalnie jest bardzo mocną i dochodową marką, nie dziwi więc fakt, że w planach jest animowane, kreskówkowe show, które będzie można oglądać w internecie oraz w serwisach streamingowych. Jak potwierdza Krafton, niewykluczone, że wkrótce mogą pojawić się także filmy pełnometrażowe i dramaty.

Wszystko również wskazuje na to, że w przyszłym roku może zadebiutować gra, czerpiąca ze świata PUBG. Według najnowszych informacji, w tym roku powinien pojawić się nowy tytuł mobilny z gatunku Battle Royale, a w 2022 roku miałaby wyjść pełnoprawna produkcja, dostępna na konsolach oraz komputerach osobistych.
Na razie nic więcej nie wiadomo na temat nowych, tajemniczych produkcji w świecie PUBG, ale można się spodziewać, że zgodnie z planami zarządu firm, obydwa tytuły będą obok filmów, seriali, gadżetów czy książek, także będą znacznie rozwijać uniwersum.