Money for the Vultures — Part 1 jest pierwszym DLC do Desperados III, które dodaje nową misję. Cała akcja dodatku rozgrywa się dłuższy czas po zakończeniu głównego wątku podstawowej gry i opowiada o ponownym zebraniu się Coopera oraz przyjaciół, w celu zgarnięcia ukrytych bogactw Vincenta DeVitt.

Drużyna z pomocą gracza musi odnaleźć miejsce, w którym dokładnie ukryto skarbu, nie dać się zabić szabrownikom i przekonać się, czy tajemniczej Rosie z Baton Rouge warto zaufać.

Jak zapewniają twórcy, pierwszy rozdział rozszerzenia Kasy dla Sępów zapewni od 90 do 120 minut gry. Nowa misja będzie dostępna osobno oraz w ramach przepustki sezonowej.
Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, czy warto zakupić Desperados III, to warto wiedzieć, że darmowa wersja demonstracyjna przedstawiająca jedną misję jest już dostępna na komputerach osobistych na platformach Steam oraz GOG.com, a także za pośrednictwem Xbox Live. Wkrótce będzie dostępna również w PlayStation Store

Desperados III jest dostępne na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także na komputerach osobistych, w polskiej wersji językowej.