Bohaterowie Azeroth wyrusza do Outland już 2 czerwca 2021 roku, gdzie ponownie przyjdzie im się zmierzyć Kaelthasem, Lady Vashj czy Illidanem, aby na końcu sprawdzić swoje umiejętności w walce z Kil’Jaedenem ostatnim bossem Sunwell Plateau. Prepatch wprowadzający do gry zmiany związane z dodatkiem The Burning Crusade Classic zadebiutuje już 18- 19 maja, czyli za niespełna dwa tygodnie.
Sprawdziły się również dla części graczy najczarniejsze scenariusze, albowiem Blizzard zdecydował się wypuścić cyfrową „wersje deluxe”, która stała się ością niezgody wśród społeczności gry. Dla zwolenników edycji deluxe jest to coś dobrego, dzięki czemu zdobędą jakieś unikalne fanty jak wierzchowce czy też specjalna animacja używania „hearthstone” służącego do teleportowania w miejsce odpoczynku postaci jak np. tawerna.
Natomiast dla przeciwników jest to skok na kasę, który niszczy doświadczenie zgodne z pierwotną wersją gry. Nie mniej jednak The Burning Crusade jest jednym z najpopularniejszych dodatków, które powstały do gry World of Warcraft, a czy blizzardowi udało się sprostać oczekiwaniom, dowiemy się już wkrótce.