Na początku sierpnia pisaliśmy o oficjalnym ogłoszeniu przesunięcia daty premiery iPhone 12 o kilka tygodni ze względu na zaobserwowany przez firmę Apple spadek sprzedaży, prawdopodobnie spowodowany nieustającą pandemią koronawirusa. Nowe smartfony zawsze pojawiały się we wrześniu. Jednak nie tym razem. Dyrektor finansowy giganta - Luca Maestri zapowiedział premierę na październik tego roku.

Apple najwyraźniej dotrzymał słowa - w czwartek pewien analityk rynku nowych technologii, opierając się na źródłach giganta, opublikował post na swoim Twitterze z oficjalnymi datami debiutu nowych urządzeń. Okazuje się też, że wcześniejsze spekulacje dotyczące pojawienia się na rynku oddzielnie poszczególnych modeli nowego iPhone, zostało potwierdzone. Poniżej omawiany post:Z powyższych informacji wynika, że wejście na rynek zostanie podzielone na dwa etapy. W pierwszym, najnowszy smartfon Apple zadebiutuje 12 października w przedsprzedaży, a tydzień później wejdzie na rynek. Natomiast drugi etap nastąpi w listopadzie (dokładna data jest jeszcze nieznana) kiedy to na rynku technologicznym zadebiutują kolejne modele iPhone 12 (Max, Pro oraz Pro Max).

Oprócz tych informacji, z postu możemy dowiedzieć się również o innych nadchodzących urządzeniach giganta. Z publikacji wynika, że jeszcze przed nowym modelem iPhone (7 września 2020 roku), na rynku zadebiutują nowe zegarki Apple Watch oraz najnowszy iPad.

źródło: twitter @jon_prosser