Cena dodatku to 35 PLN, jest też dostępna wersja „Complete Edition” zawierająca podstawkę, oraz pierwszy płatny dodatek „Swamps of Corsus” wraz z najnowszym Subject (w tym momencie cena na Steam to 141,99 PLN w promocji. Gdy dobiegnie ona końca, cena wzrośnie do 214,97 PLN). Rozszerzenie jest zwieńczeniem post-apokaliptycznej historii gry Remnant: From the Ashes. W skład dodatku wchodzą wypełnione po brzegi dwie unikalne strefy z całkowicie nowymi zadaniami, bossami, jak również uzbrojeniem i pancerzy.Data premiery dodatku, nie jest przypadkowa. Pokrywa się z premierą podstawowej wersji gry, jak mówi prezes Gunfire Games - David Adams. Prezes wspomina również, że „Stworzenie Remnant było niezwykle nagradzającym doświadczeniem dla wszystkich w Gunfire – głównie dzięki pozytywnemu wsparciu, które otrzymaliśmy od członków społeczności graczy. Po niesamowitym roku spędzonym z Remnant jesteśmy gotowi rozpocząć nowy rozdział – jednak zanim jeszcze to zrobimy, z radością udostępniamy naszym fanom ostatni i największy dotychczasowy dodatek do gry, który z pewnością przypadnie wszystkim do gustu!”

Fabularnie Remnant: From the Ashes - Subject 2923 usytuowany jest po wydarzeniach z podstawki, gdzie gracze dalej biorą udział w nieustającej walce o ocalenie ludzkości, gdzie będą walczyć w nowym trybie kampanii odkrywając początki “Dreamerów”.

Gracze będą musieli rozwiązać nowe tajemnice, jak również stawić czoło nowy zagrożeniom, podróżując do nieznanych jeszcze lokacji, zdobywając nowe niespodziewane sojusze, aby ocalić świat. Zwiedzimy między innymi bazę wojskową „Ward Prime” w rejonach wiejskich na Ziemi, jak również nowy świat Reisum- mroźną górską lokację, w której napotkamy człekokształtnych szczurów, Urikki.

Będziemy mogli również zdobyć między innymi topór Frostborne, który zamraża wrogów, oraz spotkać nowych wymagających bossów. Dodatek dodaje też nowe zagrożenia i mnóstwo nowych nagród w trybach „Adventure Mode” oraz roguelike’owym „Survival Mode” - aby mieć do niego dostęp, gracze muszą posiadać dodatek Swamp of Corsus.

Poniżej znajduje się szczegółowa lista nowości z dodatku Subject 2923:

- Nowy tryb kampanii: Subject 2923

- Gracze odkryją początki „Dreamerów” i dowiedzą się, co łączy ich z przerażającą rasą Root w tej zupełnie nowej kampanii, kontynuując historię z Remnant: From the Ashes

- Nowe strefy, bossowie i zadania

- Od terenów wiejskich i opuszczonej bazy wojskowej na zrujnowanej Ziemi, po mroźne i bezlitosne wyżyny górskiego świata Reisum. Gracze podejmą nowe, intensywne wyzwania i kontynuują swoją walkę o przetrwanie.

- Większa siła ognia

- Gracze wyposażą swoje postaci, aby przetrwać niebezpieczne nowe doświadczenia, wybierając spośród wielu nowych broni i modyfikacji, nowych zestawów zbroi i skórek oraz nowych dodatków.

- W trybach „Survival” i „Adventure” pojawiają się nowe zagrożenia, ponieważ potwory, lochy i bossowie z Reisum zostaną dodani do rotacji. Co więcej, tryby „Survival” i „Hardcore” otrzymały całe mnóstwo nowych nagród.