Rodzime studio Techland, to autorzy takich hitów jak między innymi Dying Light oraz Dead Island. W kwietniu tego roku deweloperzy zapowiedzieli dodatek zatytułowany Hellraid. Rozszerzenie zapewni nową zawartość w najsłynniejszej grze twórców, Dying Light. Pierwotnie, miało ono zadebiutować 23 lipca bieżącego roku. Niestety, data premiery uległa zmianie. Polski zespół w poście w serwisie Twitter poinformował, że w produkcję zagramy dopiero 13 sierpnia 2020 roku.



„Otrzymaliśmy mnóstwo świetnych opinii podczas beta testów Dying Light — Hellraid. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy wzięli w nich udział! Zdecydowaliśmy zastosować się do waszych sugestii, dlatego dopiero 13 sierpnia uruchomimy nowy tryb gry na komputerach i 14 sierpnia na konsolach” - informuje Techland.

Hellraid będzie standardowym dodatkiem i do działania będzie wymagać posiadania podstawowej wersji gry. Fabuła rozszerzenia zaczyna się po awarii prądu i znalezieniu tajemniczego automatu, pojawiającego się w Wieży. Podczas nowego trybu rozgrywki przemierzać będziemy tajemniczy loch, w którym znajdziemy wyjątkowe wyposażenie i unikalnych przeciwników. Zadaniem gracza będzie odparcie najazdu demonów i pomiotów prosto z piekła.


Źródło: dyinglightgame.com

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że rozszerzenie jest inspirowane anulowaną grą akcji, produkcji Techland. Dying Light: Hellraid zadebiutuje 13 sierpnia bieżącego roku na komputerach osobistych i 14 sierpnia 2020 roku na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Źródło: Twitter, Techland, Steam