Za pośrednictwem Twittera Jason Schreier przekazał maila wysłanego przez Adama Kicińskiego do pracowników studia. W mailu tym prezes przeprasza za swoje słowa wypowiedziane podczas konferencji z inwestorami bagatelizujące sprawę związaną z crunchem.

We wtorek firma CD Projekt Red poinformowała o kolejnym przesunięciu daty premiery Cyberpunk 2077 z listopada na grudzień bieżącego roku, o czym informowaliśmy Was tutaj.

Niestety, to nie był koniec złych wiadomości, podczas konferencji z inwestorami Prezes Adam Kiciński wypowiedział się w kwestii crunchu, że nie był i nie jest on „taki zły”, dolewając tym samym oliwy do ognia. Najwidoczniej prezes studia nie zdołał ugryźć się w język, co wynika z przecieku, jaki otrzymał Jason Schreier wysłanego do pracowników CDPR, w którym prezes przeprasza pracowników za zaistniałą sytuację.

Z całego serca chciałbym przeprosić wszystkich za to, co powiedziałem podczas wtorkowej konferencji dla inwestorów. Nie chciałem komentować crunchu, a jednak to zrobiłem, i to w poniżający oraz krzywdzący sposób. Szczerze mówiąc, dopiero teraz, gdy stres związany z decyzją o opóźnieniu i samą konferencją opadł, w pełni zdaję sobie sprawę z wagi moich słów. Nie mam nic na swoją obronę. To, co powiedziałem, nie było nawet niefortunne, było zupełnie złe. Za to proszę przyjąć moje najszczersze przeprosiny

Ostatni przeciek w sprawie Cyberpunka oraz CD Projekt Red, może okazać się w praktyce kolejnym ciosem dla zwolenników polskiego studia. Zwłaszcza w przypadku gdy już teraz dochodziło do sytuacji, gdzie rozgoryczeni gracze wysyłali wiadomości z pogróżkami pod adresem CDPR, o czym pisaliśmy tutaj.

Gra zadebiutuje 10 grudnia na komputerach osobistych oraz konsolach Playstation 4 i Xbox One