Marka wydawnicza, mająca siedzibę w Nowym Jorku – Private Division ogłosiła dziś podpisanie trzech nowych umów. Wydawcy na podstawie porozumień będą współpracować ze sobą przy tworzeniu nowych gier. Nowe partnerstwa poszerzą portfolio nowojorskiego wydawcy, które posiada już między innymi wydane takie tytuły jak: Kerbal Space Program czy The Outer Worlds. Private Division to wydawca nastawiony na producentów niezależnych, który pozwala im tworzyć projekty, jednocześnie wspierając ich tak, aby ich dzieła osiągnęły sukces.


To wspaniałe, że możemy współpracować z tymi doświadczonymi twórcami i wspierać ich, aby mogli wynieść swoje kreatywne wizje na wyższy poziom.
mówi Michael Worosz, wiceprezes ds. wykonawczych i dyrektor Private Division.


Pozostali producenci także nie kryją zadowolenia z zawartej przez nich umowy, na przykład współzałożyciele Moon Studios (wydawca m.in. gry Ori and the Blind Forest oraz Ori and the Will of the Wisps), powiedzieli:


Tworzenie serii Ori przez ostatnią dekadę było fantastycznym doświadczeniem dla naszego zespołu. Teraz z przyjemnością mierzymy jeszcze wyżej w naszym nowym RPG akcji. Osiągnęliśmy sukces dzięki procesowi «iteracyjnego szlifowania», którego używamy w Moon Studios. Będziemy kontynuować pracę w tym stylu, aby stworzyć nową grę, która będzie większa niż cokolwiek, co dotąd stworzyliśmy.
Thomas Mahler i Gennadiy Korol, współzałożyciele Moon Studios


Blake Mizzi - współzałożyciel i dyrektor League of Geeks (producent cyfrowej gry planszowej Armello) powiedział:


To partnerstwo daje nam okazję do rozbudowy studia i stworzenie ambitnego projektu, większego niż nasze dotychczasowe osiągnięcia


Natomiast dyrektor kreatywny Roll7 (twórcy takich tytułów jak: OlliOlli, NOT A HERO czy Laser League), mówi:


Cieszymy się, że możemy pracować z Private Division nad kolejnym tytułem i nie możemy się już doczekać, kiedy przekażemy go graczom. Podnosimy poprzeczkę jeśli chodzi o kreatywność i ambicje, aby nasz kolejny projekt był naszym najlepszym.


Więcej informacji o nowych produkcjach tworzonych we współpracy między tymi czterema producentami dostaniemy w przyszłości. Na razie wiadomo, że pierwsza z nich wstępnie zapowiedziana jest dopiero na rok 2022.

źródło: materiały prasowe