Ubisoft zamierza w dalszym ciągu aktywnie rozwijać swoją jedną z najnowszych produkcji, Assassin's Creed Valhalla. Niedawno pojawiła się nowa aktualizacja związana z wydarzeniem Festiwal Yule, która oprócz nowej zawartości omyłkowo dodawała także nowe umiejętności postaci.
Zdolności szybko zostały usunięte z gry, gdyż miały zostać zaimplementowane dużo później, jednak część graczy otrzymała do nich dostęp. Ubisoft szybko je zablokował, ale dociekliwi odnaleźli sposób, który przywraca je do rozgrywki.

Początkowo, o nowych umiejętnościach protagonisty poinformowano w liście zmian ostatniej łatki, jednak w samej grze się one nie znajdują. Więc jak przywrócić możliwość korzystania z nich?
Na moment pisania tego materiału, sposób dalej działa. Poniżej przedstawiamy proste kroki, które trzeba wykonać, aby móc skorzystać z nowych umiejętności:

1. Należy odłączyć komputer lub konsolę od połączenia z internetem,

2. Następnie powinien pojawić się komunikat o zakończeniu Festiwalu Yule,

3. Po wejściu do gry i wczytaniu zapisu w drzewku rozwoju postaci powinny pojawić się wspomniane umiejętności.


Oczywiście, aby w pełni cieszyć się nowymi zdolnościami, musimy grać w Assassin's Creed Valhalla offline, czyli bez połączenia z internetem. W przeciwnym wypadku zostanie pobrana aktualizacja, która blokuje umiejętności. Jeżeli już pobraliście aktualizację i chcecie uzyskać dostęp do wspomnianych zdolności, to musicie ją odinstalować lub poczekać, aż zostaną oficjalnie zaimplementowane do gry.

Jednak, czy rzeczywiście warto „bawić się” z odłączaniem od internetu lub ewentualnym odinstalowaniem aktualizacji? Trzy nowe umiejętności przedstawiamy poniżej, to czy warto wykonać powyżej podane sposoby na swojej kopii gry, zostawiamy do oceny każdemu graczowi:

-

1. Ścieżka niedźwiedzia, umiejętność Gotowy do walki (Fight Ready): daje możliwość rozpoczęcia starcia z w pełni naładowanym paskiem adrenaliny.
2. Ścieżka kruka, umiejętność Assassin Carry: po przytrzymaniu RB (prawego bumpera) umożliwia automatyczne podniesienie ciała po udanym zabójstwie.
3. Ścieżka wilka, umiejętność Zbieracz Strzał (Arrow Looter): po aktywowaniu, Eivor ma większą szansę na odnalezienie strzał po przeszukaniu ciała łucznika.
Co interesujące, serwis Kotaku postanowił zasięgnąć języka u źródła i o całą sytuację zapytał Ubisoft. Jeden z przedstawicieli studia przyznał, że firma zdaje sobie sprawę z pomyłki. Jak twierdzi rozmówca Kotaku, francuska firma postanowiła zablokować dostęp do umiejętności, gdyż według deweloperów nowa zawartość nie jest jeszcze gotowa ujrzeć światła dziennego.

Redakcja Kotaku twierdzi, że przedstawiciel Ubisoftu zapewnił, że zdolności już wkrótce zostaną udostępnione i studio jednocześnie prosi, aby nie testować nowych umiejętności w trybie offline, ponieważ mogą wówczas wystąpić problemy z rozgrywką, którym nie będą w stanie zapobiec.