Rainbow Six Siege zadebiutował w 2015 r i jego początki nie były łatwe, lecz dziś jest to jeden z najpopularniejszych FPS-ów na rynku. Świadczy o tym to, że w grze jest już 70 milinów zarejestrowanych użytkowników. 
Mamy jednak 2021 r. i gra przeszła tak wiele zmian, że można zadawać sobie pytanie, w jakim kierunku zmierza gra. Podczas finałów Six Invitational 2021, deweloperzy przedstawili plan na kolejne 12 miesięcy. 
W najbliższych miesiącach gracze otrzymają operatorów z Argentyny, Nakody, Chorwacji i Irlandii, przebudowane mapy (Fawela, Granica, Outback), nową broń dodatkową (Gonne 6), możliwość obejrzenia powtórek meczów, a także nowe zestawy ubrań dla Operatorów, w tym kostium Jill Valentine dla polskiej operatorki Zofii Bosak. Ponadto Ubisoft przygotowuje grę planszową opartą na motywach Rainbow Six Siege.
Pierwsza operacja - Crimson Heist dziś trafi na testowy serwer, a 16 marca do finalnej wersji gry, W tej aktualizacji gracze otrzymają odnowioną Granicę i nowego argentyńskiego operatora. Co ważne, już od tego sezonu nie będzie dostępny Season Pass, który umożliwiał wcześniejszy, tygodniowy dostęp do debiutujących postaci. 

Od teraz wcześniej z nowych bohaterów będą mogli skorzystać przez pierwsze dwa tygodnie posiadacze przepustki bitewnej w wersji premium.
Nowa broń, o której wspomniałem to Gonne 6 - pistolet, który może niszczyć kuloodporne gadżety:

W Rainbow Six Siege pojawi się nowa broń dodatkowa – Gonne-6. Ta jednostrzałowa broń dodatkowa może zniszczyć każdy kuloodporny gadżet i jest kolejną opcją wyposażenia dla graczy oferującą nowe możliwości taktyczne. Pierwsza wersja Gonne-6 będzie dostępna na serwerze testowym Crimson Heist dla operatorów Glaz, Dokkaebi, Lion, Finka, Gridlock, Amaru, Iana i Zero

Deweloperzy wciąż usprawniają grę, tak aby była przystępna dla wszystkich użytkowników, zarówno doświadczonych, jak i tych nowych. Dlatego gracze grający po stronie atakujących będą mogli w dowolnym momencie fazy przygotowawczej zmienić swój ekwipunek lub operatora, z kolei wszyscy będą mogli kontrolować swoje gadżety i kamery także po śmierci.

Do tej pory nieaktywne osoby mogły jedynie podawać informacje śledząc obraz z kamer, ale nie mogli np. sterować dronem. Ponadto w szóstym roku oficjalnie zadebiutuje system reputacji, który do tej pory działał w tle.

W najbliższych miesiącach zostanie udostępniony i gracze będą mogli być nagradzani lub karani za swoje postępowanie. Przykładowo - jeżeli ktoś z drużyny używa czatu głosowego, aby obrażać innych, może zostać wykluczony z rankingowych meczy na określony czas.

Toksyczność innych graczy to jeden z większych problemów, z jakimi zmaga się społeczność graczy. Dlatego też osoby streamujące grę będą mogły ukryć swoją tożsamość. 

Oczywiście, to nie wszystkie zmiany i pełen panel dotyczący zmian w grze znajdziecie poniżej.