Nie jest tajemnicą, że sportowcy też są graczami i chętnie biorą udział w kampaniach promujących kolejne gry sportowe. Jednak prawami do wizerunku najpopularniejszych drużyn i zawodników nie każdy może się pochwalić. Natomiast Sony postanowiło nawiązać indywidualną współpracę z hiszpańskim Realem Madryt.


Witamy PlayStation jako oficjalną konsolę Realu Madryt. Partnerstwo pomiędzy tymi dwoma wiodącymi markami ma na celu zaoferowanie naszym fanom platformy łączącej klub z wirtualnym światem poprzez nowe i unikalne doświadczenia.

Takimi słowami powitał Sony, Emilio Butragueño, dyrektor relacji biznesowych Realu Madryt i już teraz wiemy, jak będzie wyglądała współpraca między tymi partnerami. 


Real Madryt i PlayStation podpisały strategiczne partnerstwo dla rynku hiszpańskim w ramach współpracy, dzięki której obie strony pragną podwyższyć standard oraz przenieść świat rozrywki i sportu na wyższy poziom. Umowa obejmuje męską i żeńską drużynę piłkarską Realu Madryt oraz drużynę koszykarską, a także cały ekosystem PlayStation, w tym PSVR i usługi cyfrowe PlayStation Plus i PlayStation Now. W międzyczasie, w wyniku współpracy, nowe PlayStation 5 i PlayStation 4 staną się oficjalnymi konsolami Realu Madryt

Dzięki tej współpracy, hiszpańcy fani wspierający klub będą mogli nabyć PlayStation 4 Pro (wersja 1TB) wraz z grą FIFA 21 i dodatkami do trybu Ultimate Team w zestawie, który będzie dostępny w dniu premiery gry, czyli 9 października.