Rockstar właśnie ogłosiło niezwykłą nowinkę. Okazuje się, że dla fanów serii Red Dead Redemption przyszykowano interesującą niespodziankę.

Jak poinformowała firma, już 1 grudnia 2020 roku w cyfrowej dystrybucji samodzielnie zadebiutuje Red Dead Online. Dotychczasowo, sieciowy moduł był dostępny wyłącznie z poziomu Red Dead Redemption 2, jednak od teraz tryb wieloosobowy będzie mógł działać oddzielnie od pełnoprawnej odsłony.

Gra będzie dostępna na PlayStation 4, Xbox One oraz na komputerach osobistych. Będzie można ją nabyć za pośrednictwem platform Steam, Epic Games Store, Microsoft Store oraz Rockstar Games. 
Oczywiście posiadacze oryginalnego RDR2 w dalszym ciągu będą mogli w pełni cieszyć się rozgrywką i treścią w trybie sieciowym — w tym temacie nic się nie zmienia.

Rockstar Games zapewnia jednak, że w samodzielnej wersji Red Dead Online gracze będą mieli nieograniczony dostęp do całej dotychczasowej zawartości oraz wszystkich przyszłych aktualizacji — w tym także do tej, która zadebiutuje na początku grudnia tego roku i rozszerzy rolę łowców nagród, doda nowych przestępców do znalezienia i schwytania, a także zapewni nowe zlecenia, rangi prestiżu łowcy, oraz sprzęt i umiejętności na prestiżowym poziomie.

Dodatkowo, użytkownicy nowego wydania RD Online będą mogli wspólnie grać z posiadaczami Red Dead Redemption 2.

Ponadto do 15 lutego 2021 roku, sugerowana cena detaliczna Red Dead Online będzie obniżona aż o 75 procent, czyli w rezultacie będziemy mogli ją nabyć za $ 4,99 (około 19 złotych). Na komputerach rozgrywka po sieci będzie darmowa, ale na konsolach wciąż będzie wymagany dodatkowy abonament (PlayStation Plus w przypadku Sony i Xbox Live Gold w przypadku Microsoftu).  
Zespół Rockstar Games twierdzi, że w przyszłości może pojawić się możliwość dokupienia do samodzielnego modułu wieloosobowego pełnej kampanii fabularnej Red Dead Redemption 2, ale na tę chwilę nie wiemy, ile będzie kosztować.

Wiadomo natomiast, że na moduł kampanii wraz z samodzielnym Red Dead Online będziemy musieli przygotować aż 123 GB wolnej przestrzeni dyskowej.