Resident Evil: Village to najnowsza odsłona kultowej serii survival horrorów od Capcomu, która w tym roku świętuje 25-lecie istnienia.

Dzięki dobrej kampanii promocyjnej, która m.in. pozwalała sprawdzić fragmenty gry przed zakupem i popularności jednej z głównych antagonistek, Lady Dimitrescu, wielu graczy zdecydowało się na wycieczkę do tytułowej wioski, położonej gdzieś w Europie Środkowej.
Jednak duża ilość graczy na Steamie czy pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży w UK nie jest pełnym przedstawieniem danych, ile kopii gry zostało sprzedanych. Tą informacją Capcom podzielił się już po pierwszym weekendzie ujawniając, że ponad 3 miliony egzemplarzy trafiło w ręce graczy na całym świecie.

Oszałamiająca oprawa wizualna i przerażająca rozgrywka łączą się ze sobą, tworząc głęboko wciągające doświadczenie, porywając fanów na całym świecie i zapewniając mocny początek sprzedaży

Jako iż Resident Evil Village jest bezpośrednią kontynuacją Resident Evil 7, Capcom zdradził, że do 31 grudnia 2020 r. tamta część uzyskała wynik 8,5 miliona sprzedanych sztuk. Natomiast wszystkie gry z serii rozeszły się od 1996 r. w łącznie liczbie 100 milionów egzemplarzy.