Fani gier typu roguelike powinni już odliczać dni do premiery Returnal, gdyż ta odbędzie się za dwa tygodnie (30 kwietnia). Dlatego Housemarque wraz z PlayStation stara się jeszcze dokładniej przybliżyć szczegóły gry, 

Najnowszy zwiastun Returnal ukazuje rodzaje potworów, z jakimi Selene będzie musiała walczyć na planecie Atropos. Każdy z przeciwników będzie wymagał od gracza innego podejścia, aczkolwiek z większością potworów będziemy walczyć na dystans. Każdy z przeciwników będzie wymagał od gracza innego podejścia, aczkolwiek z większością potworów będziemy walczyć na dystans. Dla przykładu twórcy ujawnili czego można spodziewać się po Mycomorphie, którego spotkamy w lokacji Overgrown Ruins.
Mycomorph kładzie duży nacisk na strzelanie z daleka agresywnymi pociskami samonaprowadzającymi. Często teleportuje się do nowych lokalizacji, aby znaleźć lepsze punkty obserwacyjne, a także przeprowadzi atak granatami, którymi uwalnia wiązkę winorośli, która powstrzyma ruch gracza w pobliżu.

Z kolei przykładem przeciwników preferujących bliskie starcia są Tytanopy. 

To duże dwunożne stworzenie ma jedno ramię całkowicie wykonane z macek, podczas gdy drugie to wytłaczana kość podobna do tasaka, której używa do zadawania niszczycielskich ciosów. Tytanopy zadają wiele obrażeń do pokonania i będą cię ścigać bezlitośnie, często zamykając przed tobą lukę, poprzez skakanie z dużych odległości skracając dystans do zasięgu walki wręcz.