RIDE 4 to najnowsza odsłona cyklu gier wyścigowych poświęconym tematyce motocykli. Do tej pory gra była dostępna na PC, PlayStation 4 i Xbox One, lecz od dzisiaj jedna z najświeższych produkcji studia Milestone jest już dostępna na PlayStation 5 i Xboksie Series X|S. Warto zauważyć, ze posiadacze wersji na poprzednią generację mogą za darmo pobrać wersję na nowe konsole.
Dzięki potędze sprzętu nowej generacji, RIDE 4 osiągnie niesamowitą wydajność, zarówno pod względem rozdzielczości, jak i klatek na sekundę. Gracze będą mogli jeździć na motocyklach o mocy 200 koni mechanicznych w płynnych 60 FPS-ach i rozdzielczości 4K. Natomiast gracze lubiący współzawodnictwo będą mogli zmierzyć się z 20 innymi osobami.

Właściciele PS5 będą mogli skorzystać z innowacji kontrolerów PS5 DualSense: efekty dotykowe sprawią, że naprawdę poczują wibracje silnika, przyspieszanie i hamowanie w najbardziej realistyczny możliwie sposób. Dodatkowo dysk SSD zminimalizuje czas ładowania, skracając czas pomiędzy wyścigami i natychmiastowo pokazując wszystkie tekstury.