Niedawno pisaliśmy (tutaj) o tym, że na najbliższe europejskie mistrzostwa League of Legends Riot nawiązał współpracę z Arabią Saudyjską i ich państwowym projektem Neom. Spotkało się to z ogromną krytyką zarówno ze strony fanów, esportowców, jak i pracowników firmy. Kontrowersyjny projekt miasta przyszłości miał być bowiem okupiony cierpieniem, a nawet życiem ludzkim. Dodatkowo prawo panujące w kraju mocno kłóciło się z tegorocznym tęczowym motywem mistrzostw i wspieraniem mniejszości seksualnych. Wygląda na to, że sprzeciw zrobił swoje.Riot postanowił natychmiastowo zakończyć współpracę i wydał oświadczenie dotyczące tej decyzji. Oto co możemy w nim przeczytać:

Jako firma i jako liga wiemy, że ważne jest, by wiedzieć kiedy popełniamy błędy i szybko starać się je naprawić. Po ponownym przemyśleniu sprawy postanowiliśmy natychmiastowo zakończyć partnerstwo LEC z NEOM. Chcąc jak najlepiej działać dla rozwoju esportu, podjęliśmy tę współpracę zbyt pochopnie. Zawiedliśmy swoje oczekiwania, ale podejmiemy działania, by zbadać sprawę od wewnątrz i upewnić się, że podobna sytuacja się nie powtórzy.

Póki co nie wiadomo kto przejmie rolę partnera w jednym z najważniejszych wydarzeń esportowych roku. Jednak za zdecydowaną reakcję Riotowi z pewnością należy się szacunek.źródło: lolesports