Gra o piłce nożnej z wykorzystaniem samochodów, Rocket League zadebiutowała jeszcze w 2015 roku. Po latach rozwijania produkcji twórcy zdecydowali się na zmianę platformy i modelu biznesowego. Pomimo że gra miała premierę ponad pięć lat temu, to nawet do tej pory sprzedaje się świetnie. W tegoroczne lato zostanie opublikowana obszerna aktualizacja, która umożliwi rozgrywkę wszystkim, zupełnie za darmo. Gracze, którzy kupili tytuł przed ogłoszeniem tych zmian, otrzymają ekskluzywne dodatki w ramach pakietu Legacy.

Cała rewolucja produkcji nastąpi wraz z przeniesieniem gry z platformy Steam do sklepu Epic Games. Nowe wydanie umożliwi wspólną zabawę dla posiadaczy edycji na Steam, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Deweloperzy zapewniają, że tytuł będzie wciąż rozwijany. W Rocket League znajdą się turnieje w odświeżonej formie, zupełnie nowe wyzwania, połączenie konta pomiędzy różnymi platformami oraz mecze rankingowe. Gra będzie dostępna w Epic Games Store i tym samym zniknie z oferty platformy Steam. Posiadacze wersji na tej platformie mogą jednak liczyć na pełne wsparcie techniczne oraz aktualizacje.
Pakiet Legacy zawiera: wszystkie wydane do tej pory rozszerzenia, ulepszenie pospolitych przedmiotów do statusu Legacy, złoty bonus Cosmos, koła Dieci-Oro oraz szyld Huntress Player. Użytkownicy, którzy grali przed ogłoszeniem zmiany modelu biznesowego, otrzymają również ekskluzywny bonus Faded Cosmos. Cała zawartość zostanie rozdana zaraz po przejściu na Epic Games Store.

Nie wiadomo, kiedy można spodziewać się tych zmian, ale z pewnością nastąpi to wkrótce. Warto również wspomnieć, że powodem całej akcji jest fakt, że firma Epic Games już w ubiegłym roku wykupiła studio odpowiedzialne za Rocket League

Źródło: ign.comrocketleague.com, Psyonix