Rocket League to popularna gra sportowa wydana na komputery stacjonarne i PlayStation 4 w 2015 roku przez studio Psyonix. Rok później produkcja ukazała się również na konsoli Xbox One, a w 2017 roku tytuł miał premierę na konsolach Nintendo Switch. Od wczoraj, dokładnie 23 września, na wszystkich tych platformach, Rocket League oficjalnie stał się grą free to play.

Twórcy gry zapowiedzieli to już w lipcu tego roku. Gracze, którzy zakupili grę wcześniej mogą liczyć na ekskluzywne dodatki. Więcej o tym, co twórcy obiecali znajdziecie pod tym linkiem.

Gra, tak jak zapowiadano zniknęła z platformy Steam. Pojawiła się natomiast na innej platformie – Epic Games Store. Z tej okazji, sklep przygotował niespodziankę dla wszystkich tych, którzy pobiorą zawartość między 23 września a 23 października. Przez ten miesiąc, wszyscy ci gracze za samo dodanie tytułu do biblioteki, dostaną kupon o wartości 40 złotych do wydania w sklepie Epic Games. Będzie go można użyć do 1 listopada, tylko do gier lub dodatków powyżej 59,99 złotych.

Rocket League w ciągu ostatnich 5 lat zdobył dużą popularność zarówno wśród zwykłych graczy, jak i w świece e-sportu. Tak grę opisuje Epic Games Store:

Rocket League to wysokooktanowe połączenie zręcznościowej piłki nożnej i samochodowego chaosu z łatwym do opanowania sterowaniem i płynną, bazująca na fizyce rywalizacją.