Już w ten weekend odbędą się zawody European Rover Challenge, podczas których odkryjemy najzdolniejszych konstruktorów robotów marsjańskich w dwóch światach, rzeczywistym oraz wirtualnym. VI edycja European Rover Challenge po raz pierwszy będzie turniejem e-sportowy, w którym zawodnicy będą mieli za zadanie naprawić łazika na czas.
European Rover Challenge jest to wydarzenie, w którym drużyny z całego świata ściągają do Polski, gdzie zbudowane przez nich łaziki rywalizują ze sobą w pięciu różnych konkurencjach. Niestety z powodu panującej epidemi Covid-19 tegoroczna edycja odbędzie się bez udziału publiczności, ale całe wydarzenie będzie można oglądać na specjalnej transmisji.

Zespól Pyramid Games, będącym również współorganizatorem ERC, zaproponował wyjątkową propozycję dla wszystkich fanów robotów marsjańskich. W trakcie trwania wydarzenia obędzie się również turniej Rover Mechanic Challenge, dla wcześniej zgłoszonych uczestników.
Dziś po raz pierwszy prezentujemy specjalną e-sportową wersję symulatora naprawy łazików marsjańskich – Rover Mechanic Simulator. Tytuł w nowej odsłonie powstał z okazji współorganizowanego przez nas e-turnieju ERC Rover Mechanic Challenge, który od dziś aż do niedzieli będzie rozgrywany za pośrednictwem platformy Steam oraz aplikacji Discord, a następnie tytuł zostanie udostępniony wszystkim graczom na Steam.

- Jacek Wyszyński, prezes zarządu Pyramid Games S.A.

Celem zawodników wcielających się w mechaników pracujących na pierwszej kolonii, na Marsie będzie naprawa łazika. Zadanie będzie podzielone na cztery rundy, które zawodnicy muszą ukończyć w ciągu godziny. Dodatkową zasadą jest zużycie jak najmniejszej ilości dostępnych zasobów. Zwycięzca turnieju będzie miał niepowtarzalną okazję zdalnego przejazdu robotem mobilnym po MarsYardzie- największym na świecie sztucznym torze marsjańskim zlokalizowanym na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. 

Hostem zawodów będzie YouTuber z kanału Astrofaza przybliżający od lat widzom wiedzę o kosmosie w fascynujący i angażujący sposób.

Zawody są również zapowiedzią nadchodzących nowości do gry Rover Mechanic Simulator. Zawodnicy będą naprawiać słynny łazik Curiosity, który pojawi się w grze zaraz po wyjściu z wczesnego dostępu. Po zakończeniu European Rover Challengem każdy będzie mógł spróbować swoich sił w zawodach, w udostępnionym turnieju na platformie Steam.

Rover Mechanic Simulator jest aktualnie dostępny na platformie Steam we wczesnym dostępie w cenie 43,99 zł. Premiera 14 września 2020 roku.