Disintegration to pierwszoosobowa gra akcji, osadzona w stylistyce science fiction. Produkcja łączy w niecodzienny sposób charakterystyczne mechaniki gatunku FPS wraz z elementami strategii czasu rzeczywistego. Tytuł oferuje starcia dla wielu graczy, podczas których załogi rywalizują między sobą. Użytkownicy mogą wybrać jedną z dziewięciu drużyn wyposażonych w unikalne uzbrojenie i zdolności, a umiejętne ich użycie zadecyduje o zwycięstwie. Gra nie tylko oferuje rozgrywkę wieloosobową — gracze mają także możliwość rozegrania całej kampanii fabularnej. 


Pomimo że darmowy weekend rozpocznie i zakończy się w tym samym dniu na wszystkich platformach, to stanie się to w różnych godzinach. Czas w harmonogramie jest podany z uwzględnieniem polskiej strefy czasowej:

- PlayStation 4, dostęp w ramach abonamentu PlayStation Plus. Start 18:00, zakończenie o godzinie 18:00.

- Xbox One, dostęp w ramach abonamentu Xbox Gold. Start 21:00, zakończenie o godzinie 8:59.

- Na komputerach osobistych dostęp do darmowego weekendu będą mieli wszyscy posiadacze konta na platformie Steam. Start o 19:00, koniec o godzinie 22:00.


Źródło: Steam

Deweloperzy zapewniają, że produkcja będzie wciąż rozwijana. Wszyscy, którzy dołączą do potyczek podczas trwania darmowego weekendu, skorzystają z najnowszych udogodnień, które oferuje gra.

Twórcy chwalą się, że do tej pory, Disintegration zmieniło wiele rzeczy, a to jeszcze nie jest koniec aktualizacji. Niektóre ze zmian to:

- Zaktualizowana obsługa Grawicykli – od teraz te pojazdy będą szybsze, a prowadzenie będzie bardziej intuicyjne,

- Ulepszono interfejs oraz efekty wizualne, aby poprawić czytelność i przejrzystość gry,

- Ulepszono wyszukiwanie gier w trybie wieloosobowym i panel zarządzania drużyną.

Pomimo że produkcja oferuje niecodzienne i kontrowersyjne rozwiązania, to warto się nią zainteresować. Darmowy weekend może być świetną okazją, aby sprawdzić, czy tytuł przypadnie nam do gustu. 

Źródło: Materiały Prasowe, Private Division, V1 Interactive