Do popularnej gry o życiu pirata, wystartował drugi sezon, w którym nie zabraknie nowych nagród oraz aktywności w grze za sprawą nowych wydarzeń. Jak donosi Eurogamer w nowym sezonie, zostało wprowadzone sporo nowości, takich jak ulepszony system emisariuszy, nowe towary do kupienia oraz sprzedaży na szlakach handlowych gildii kupieckich. Do gry powróciły również wydarzenia czasowe. Dodatkowo użytkownicy Twich oraz Prime Gaming mają okazję zdobyć darmowe przedmioty w grze.
Dla fanów morskich przygód czeka aż 100 nowych przygód, które odblokowujemy za pośrednictwem zwiększania swojej renomy. Tę zdobywamy poprzez różne aktywności w grze, takie jak szukanie skarbów czy też wykonywanie misji. Jedna z takich właśnie aktywności jest nowo dodany system „Forty Fortuny”, który jest bardziej wymagający od pozostałych kościanych fortów, a jego uaktywnienie się zostanie zasygnalizowane w postaci Chmury w kształcie czaszki.
Kolejną zmianą w drugim sezonie jest ulepszony system emisariuszy, jeśli uzyskamy licencje, możemy wówczas kupować w gildiach kupieckich specjalne surowce, a następnie je sprzedać z zyskiem w odległych lokacjach. Możliwości wzbogacenia się jest naprawdę sporo i każdy z korsarzy znajdzie cos dla siebie.

Przypominamy, że gra Sea of Thieves zadebiutowała 20 marca 2018 roku na platformie Xbox One oraz komputerach stacjonarnych (za pośrednictwem Microsoft Store). Natomiast w czerwcu ubiegłego roku gra zadebiutowała również na platformie Steam, co przyczyniło się do zwiększenia popularności tytułu.