Rainbow Six Siege to nie tylko gra nastawiona na rozgrywki sieciowe. To także dziedzina esportu, która od jakiegoś czasu w Polsce coraz bardziej zaznacza swą obecność. 

W ubiegły weekend odbył się turniej Rainbow Sixa w ramach Polish Esports Cup, gdzie Padre Crew pokonało Cromcodiles i wygrało 3000 zł.
Jednak to nie koniec esportowych emocji, ponieważ zostały już zapowiedziane nowe rozgrywki. Rainbow Six Polish Cup jest jednym z oficjalnych turniejów organizowanych przez Ubisoft Polska na platformie PC. Możliwość udziału zarezerwowana jest dla graczy pełnoletnich. 

Faza zasadnicza odbywa się w systemie ligowym, w którym bierze udział 8 drużyn walczących o awans do finałów. Drużyny do Fazy Ligowej, która rozpocznie się 7 stycznia 2021 r. zostaną wyłonione w Turniejach Kwalifikacyjnych — pierwszy z czterech planowanych odbędzie się 14 grudnia.

Rozgrywki ligowe oraz finałowe transmitowane będą na oficjalnym kanale Twitch. Zapisywać się można już teraz za pośrednictwem strony turnieju, lecz najpierw warto zapoznać się z regulaminem. Finał odbędzie się 26 lutego, a zwycięzcy zgarną nagrody o wartości 20 tysięcy złotych, a partnerem technologicznym rozgrywek jest firma Logitech G.