Crusader Kings III to następna część cyklu gier strategicznych produkcji Paradox Interactive, które jest doświadczone w tym gatunku. Już wkrótce gracze będą mieli możliwość ponownie wcielić się we władcę pociągającego za sznurki w królestwie. Co ciekawe, twórcy w dzienniku deweloperskim z maja tego roku zapewniają, że w grze będzie można stworzyć również własny odłam religijny i regionalną kulturę.
Deweloperzy nie zapominają o stęsknionych fanach, dlatego systematycznie udostępniane są różne materiały przypominające o nieustannym procesie produkcyjnym Crusader Kings III. Z tego powodu, studio Paradox Interactive zorganizowało niedawno transmisję w serwisie YouTube, podczas której zaprezentowano obszerny fragment rozgrywki wraz z omówieniem konkretnych mechanik.


Źródło: paradoxplaza.com


Według zapewnień twórców, udostępniony materiał wideo jest w stanie pokazać, jak rozgrywka będzie wyglądała w rzeczywistości. Na szczęście, nie zamierzają oni zdradzić wszystkiego przed premierą. Zaprezentowano tylko początkowy etap gry.

Wszyscy zagorzali fani serii Crusader Kings mogą odetchnąć z ulgą. Miłośnicy cyklu powinni poczuć się swojsko, grając w nową odsłonę, ponieważ już od momentu ujawnienia prac nad tytułem, twórcy zapewniali, że nie chcą przebudowywać całej gry, a jedynie rozwijać i polepszać jej fragmenty.

Poniżej prezentujemy omawiany, 50-minutowy zapis z transmisji na żywo:
Crusader Kings III zadebiutuje na rynku 1 września 2020 roku wyłącznie na komputerach osobistych. Niestety, jak wiele produkcji studia Paradox, również ta najprawdopodobniej nie otrzyma polskiej wersji językowej.

Źródło: YouTube, Paradox Interactive