Sackboy: Wielka Przygoda to najnowsza produkcja twórców znanych i lubianych serii gier o nazwie Little Big Planet. W grze wcielamy się w jednego z najbardziej charakterystycznych bohaterów tego cyklu. Premiera produkcji miała miejsce tego samego dnia, co debiut konsoli nowej generacji – PlayStation 5, czyli dokładnie 12 listopada 2020 roku. Gra dostępna jest zarówno na to urządzenie, jak i na poprzednią jego generację.

Wczoraj gra uzyskała wyczekiwany tryb multiplayer, który miał pojawić się już w dniu debiutu, jednak deweloperzy przyznali, iż nie wyrobili się na czas. Jednak już teraz w Sackboy: Wielka Przygoda można grać wspólnie ze znajomymi do maksymalnie 4 graczy. Od razu uspokajamy – nie trzeba będzie zaczynać przygody od początku, gdyż gra zapewnia pełny cross-save.Twórcy przygotowali 10 dodatkowych poziomów specjalnie stworzonych dla trybu kooperacji. Granie ze znajomymi może sprawić, że rozgrywka będzie łatwiejsza, jednak deweloperzy przestrzegają, że gracze będą mogli atakować także siebie nawzajem.

Warto dodać, że gra oferuje również cross-play, więc niezależnie od tego czy posiadacie produkcję na PlayStation 5 czy też 4, będziecie mogli wspólnie grać z każdym, kto również posiada Sackboy: Wielka Przygoda.