W tym roku Saints Row: The Third będzie obchodziło 10. urodziny i firma Deep Silver właśnie ogłosiła, że gra w odświeżonej wersji, która do tej pory była dostępna jedynie na PlayStation 4 i Xboksie One trafi 22 maja na Steama i GOG oraz 25 maja na PlayStation 5i Xboksa Series X|S w polskiej wersji językowej (napisy).

Posiadacze wersji z poprzedniej generacji będą mogli cieszyć się tymi usprawnieniami bez dodatkowych opłat, dzięki usłudze Smart Delivery na konsolach Xbox Series X|S lub darmowej aktualizacji na PlayStation 5.Saints Row: The Third Remastered na platformach Xbox Series X|S oraz PlayStation 5 pozwoli fanom grać w najwyższej jakości, odpowiadającej najwyższym ustawieniom na PC. Silnik gry może teraz działać ze znacznie wyższą wydajnością, ulepszając oświetlenie, rozdzielczość tekstur i inne efekty wizualnych dzięki odpowiednio mocnemu sprzętowi.

Poprawiono też liczbę klatek na sekundę zapewniając maksymalnie płynną rozgrywkę. Gracze będą mogli cieszyć się prędkością 60 klatek na sekundę i dynamiczną rozdzielczością 4K, przy zachowaniu płynności akcji. Posiadacze Xbox Series S dostaną dodatkową opcję cieszenia się grą w dwóch trybach, lepiej dostosowanych do indywidualnych preferencji gracza.

Będą to: Tryb Wydajności (Performance Mode), z rozgrywką w stałych 60 klatkach i rozdzielczości 1080p, lub Tryb Urody (Beauty Mode), w standardowych 30 klatkach, za to w pełnej rozdzielczości 4K. Posiadacze PlayStation 5 będą mogli cieszyć się wsparciem dla Aktywności PlayStation, a także subtelnym blaskiem w fioletowych barwach Świętych na kontrolerze DualSense.