Studio Rare, odpowiedzialne za produkcję gry zaprezentowało dzisiaj najnowsze statystyki dotyczące gry sieciowej o piratach. W Sea of Thieves zagrało ponad 15 mln graczy, a w ubiegłym miesiącu produkcja biła własne rekordy. W czerwcu grę uruchomiło najwięcej osób - ponad 3 miliony użytkowników. Ujawniono również, że od momentu, w którym tytuł został udostępniony na platformie cyfrowej dystrybucji gier Steam, na otwarte morze wypłynęło aż milion graczy.

Biorąc pod uwagę, że Sea of Thieves jest dostępne w tym sklepie dopiero od 3 czerwca bieżącego roku, to trzeba przyznać, że jest to imponujący wynik. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że, popularność gry nieustannie rośnie - od początku 2020 roku, tytuł został pobrany więcej razy, niż przez cały 2019 rok.

Jest to duże zaskoczenie, ponieważ na premierę, Sea of Thieves zostało bardzo surowo ocenione. Największym zarzutem graczy i recenzentów wobec tytułu, była nuda. Produkcja oferowała wówczas małą różnorodność dostępnych aktywności. Na szczęście, z biegiem czasu, deweloperzy spełnili oczekiwania. Gra systematycznie otrzymywała aktualizacje z zupełnie nową zawartością. Na obecny moment, omawiany tytuł  jest bardzo dobrze oceniany w serwisie Steam.


Źródło: Sklep Microsoft

Sea of Thieves bez wątpienia może liczyć na długie wsparcie. Twórcy nie zrezygnowaliby z produkcji, która zdobywa coraz większą popularność i renomę. Warto przypomnieć, że gra jest dostępna wyłącznie na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych. Tytuł otrzymuje również regularnie aktualizacje zawierające nową zawartość. Produkcja znajduje się także w ofercie abonamentu Xbox Game Pass Ultimate

Źródło: news.xbox.com, Microsoft, Sklep Microsoft