Football Manager to seria, którą nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi piłki nożnej, zwłaszcza tej wirtualnej. Jest to marka, którą od 2005 tworzy studio Sports Interactive, a wydawcą jest SEGA. Prawda jest taka, że istnieje ona znacznie dłużej, gdyż w latach 1992-2003 była tworzona przez Eidos Interactive. Kolejne odsłony pojawiają się rokrocznie na komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych, a nawet konsolach

To nie pierwszy raz, gdyż w przeszłości kilka razy wirtualnymi trenerami mogli stać się posiadacze PlayStation Portable i Xbox 360. Jednak po wydaniu gry Football Manager 2007, kolejne odsłony nie trafiały na inne platformy niż PC.
Na oficjalnej stronie pojawiła się nie tylko data debiutu najnowszej odsłony (24 listopada), ale także informacja, że Football Manager 2021 trafi na Xboksa Series X/S, który zostanie zoptymalizowany pod najnowsze kontrolery i otrzyma możliwość przeniesienia zapisów z konsoli na pecety z systemem Windows 10, dzięki funkcji Microsoft's Play Anywhere. Ponadto zapowiedziano, że w grudniu na Nintendo Switchu będzie dostępna okrojona wersja gry zatytułowana Football Manager 2021 Touch. Na podstawie edycji z numerkiem 2020 możecie zobaczyć, czego należy się spodziewać po nadchodzącej mobilnej odsłonie.